e
sv

Huawei Mate 40 Serisi Yeni Detaylar ile Ortaya Çıktı

Huawei-Mate-40-Pro-teknolama
avatar

Mert Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Huawei tarafından 22 Ekim günü tanıtılacak olan Mate 40 serisi ile ilgili bugün çeşitli detaylar paylaşıldı ve bir tanıtım videosu yayınlandı.

Huawei amiral gemisi telefon serisi Mate 40 için artık geri sayıma geçmiş durumda. Huawei tarafından açıklanan bilgilere göre 22 Ekim günü TSİ 15.00‘da tanıtılacak olan telefon serisi ile ilgili tanıtıma kısa süre kala çeşitli bilgiler gün yüzüne çıkmaya başladı.

Huawei yeni serisinin tanıtımından önce telefonun kullanıcıları heyecanlandıracak bir özelliğini paylaştı. Şirket Twitter üzerinden paylaştığı 19 saniyelik video ile telefon serisinin sahip olduğu geliştirilmiş havada el hareketlerini (Air Gestures) tanıttı.

Huawei tarafından Mate 30 serisi içerisinde de kullanılan Air Gestures özelliği, kullanıcılara telefon ekranına dokunmadan bazı görevleri telefon üzerinden gerçekleştirebilmelerine olanak sağlıyor.

Mate 30 serisi içerisinde ekran görüntüsü almak, sayfa kaydırmaları, galeri veya sayfalarda gezinmek gibi çeşitli birçok komutu ekrana dokunmadan gerçekleştirmemizi sağlıyordu. Bugün paylaşılan video ise Air Gesture özelliğinin Mate 40 serisi ile daha fazla görevi yerine getirebileceğine dair bir ipucu verdi.

22 Ekim tarihinde tanıtılması beklenen telefonla ilgili 90 Hz ekran tazeleme hızına sahip olacağı bilgisi paylaşılmıştı. Telefonla ilgili paylaşılan bir diğer dikkat çekici özellik ise; seri içerisinde yer alan Mate 40 Pro+ modelinin 6 kameraya sahip olması oldu.

Peki siz Huawei’nin yeni Mate 40 modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla akıllı telefon haberleri için sitemize abone olabilir ve sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.