Hızlı ve Öfkeli 9, 500 Milyon Dolar Hasılat Barajını Geçti

33 Okunma 05 Temmuz 2021 12:44
hızlı-ve-öfkeli-9-fragman

Türkiye’de de sinemaların açılması ile vizyona giren Hızlı ve Öfkeli 9, COVID-19 döneminde 500 milyon dolar hasılat yapmayı başaran ilk film oldu. Yayınlanan rapora göre uzun zamandır beklenen film, bunun karşılığını aldı.

Tüm dünya genelinde çok fazla hayranı bulunan Hızlı ve Öfkeli 9, koronavirüs döneminde elde edilen en büyük hasılat rekorunu kırdı. Şimdiye kadar 500 milyon dolar hasılat barajını geçmiş olan film, birçok ülkede vizyonda olmaya devam ediyor.

Yapılan açıklamalara göre Hızlı ve Öfkeli 9, ABD dışında vizyonda olduğu 50 civarındaki ülkede şimdiye kadar 374 milyon dolar gelir elde etmiş durumda. Yalnızca ABD içerisinde ise 125 milyon dolar geliri geçen film, dünya genelinde 500 milyon doları geçmiş durumda.

Filmin 500 milyon dolar hasılat elde etmesi yalnızca seri için değil, tüm Hollywood film sektörü için de önem arz ediyor. COVID-19 salgınının başlamasından bu yana hiçbir Hollywood filmi, bu hasılata yaklaşamamıştı. Tabii ki bu durumun sebebi daha çok sinemaların kapalı olmasıydı ancak, Hızlı ve Öfkeli 9 filminin gördüğü ilgi, diğer filmlerin de yapımının hızlanmasını sağlayabilir.

Peki siz Hızlı ve Öfkeli serisi konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla sinema haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Hızlı ve Öfkeli 9, 500 Milyon Dolar Hasılat Barajını Geçti

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ