HBO Max Türkiye Pazarına Nasıl Bir Fiyat Politikası ile Girecek?

20 Okunma 11 Ekim 2021 19:58
hbo-max-teknolama

Online dizi ve film izleme platformlarından biri olan HBO Max Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Peki şirketin ülkemiz için izleyeceği fiyat politikası ne olacak?

Ülkemizde de faaliyet gösteren Netflix gibi online dizi ve film izleme platformları arasında en çok söz ettiren şirketlerden biri olan HBO Max geçtiğimiz haftalarda Türk kullanıcıları sevindirecek bir açıklama yaptı. Şirket tarafından yapılan açıklamada önümüzdeki yıl içerisinde HBO Max’ın hangi ülkelerde faaliyete gireceği açıklandı. Türkiye’nin de dahil olduğu listede ülkemizin yanı sıra Hollanda, Yunanistan, İzlanda, Estonya, Letonya ve Litvanya da bulunuyor.

HBO Max yayınladığı basın bülteni ile kullanıcılarına Avrupa’ya genişleme süreci ile ilgili bilgiler verdi. Bu açıklamalara göre şirket bu yıl içerisinde de faaliyet gösterdiği ülkelere yenilerini eklemeye hazırlanıyor. HBO Max yapılan açıklamaya göre 26 Ekim 2021 tarihinde İsveç, Danimarka, Norveç, Finlandiya, İspanya ve Andorra’da da faaliyete başlamaya hazırlanıyor.

Netflix ve Disney+ gibi platformların en büyük rakiplerinden biri olarak gösterilen HBO Max’ın Türkiye performansı ve bizleri neler beklediği ise merak konusu. Bilindiği üzere ülkemizde faaliyet gösteren Netflix temel paketini 26,99 TL, BluTV 24,90 TL, Amazon Prime 7,90 TL’den müşterilerine sunmakta. ABD’deki abonelik fiyatı 9,90 dolar olan HBO Max’ın güncel kur karşılığı ise ülkemizde yaklaşık olarak 90 TL. Ancak HBO Max’ın ülkemizde diğer rakipleriyle rekabet edebilmesi açısından fiyatının 50 TL’nin altında olması bekleniyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan İletişim Direktörü Rich Lambert ise kesin fiyatların 2022 yılında belli olacağını aktardı.

Peki siz HBO Max’ın Türkiye’de faaliyete başlayacak olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

HBO Max Türkiye Pazarına Nasıl Bir Fiyat Politikası ile Girecek?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ