Hayat Eve Sığar Uygulamasına “İhbarda Bulun” Özelliği Eklendi

387 Okunma 24 Ağustos 2020 14:09
hes-kodu-nasil-alinir-teknolama-min

Koronavirüs dönemi için Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasına “İhbarda Bulun” özelliği eklendi.

Covid-19 ile tkili bir şekilde mücadele edebilmek adına Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulaması vatandaşlara birçok konuda bilgi sağlamakta ve yardımcı olmakta. Vatandaşların hem bulunduğu çevre hem de ülkemiz genelindeki istatistiklere ulaşabildiği uygulama yeni bir özellikle daha kullanıcılara sorumlu vatandaş olma imkanı veriyor.

HES uygulamasına yeni eklenen “İhbarda Bulun” özelliği ile birlikte vatandaşlar karşılaştıkları kural dışı davranışları bildirebilecekler. Uygulama üzerinden basit bir şekilde bildirilebilecek kural dışı bu davranışlar sonucu, insanların daha sorumlu davranması amaçlanıyor.

Kural ihlallerinin uygulama üzerinden basit bir şekilde bildirilmesi ile hem Sağlık Bakanlığı’nın üzerindeki yükün bir nebze olsun azalmasına vesile olabilir hem de sorumlu bir vatandaş olmanın gerekliliklerini yerine getirmiş olabiliriz.

Kural ihlallerini bildirmek için yapmanız gerekenler ise; Hayat Eve Sığar uygulaması ana ekran üzerindeki “İhbarda Bulun” özelliğini seçmek. Ardından karşınıza çıkan sayfada gerekli açıklama ve adres bilgileri gibi sizden istenen bilgileri doldurduktan sonra fotoğraf ekleyerek ihbarda bulunabilirsiniz.

Yeni güncelleme ile Hayat Eve Sığar uygulamasında yapılan iyileştirmeler ise şöyle sıralanmış;

  • “İhbarda Bulun” bölümü ile kural ihlallerini bildirim özelliği eklendi.
  • HES Kodu Sorgula bölümü ile ilgili HES Koduna sahip kişinin risk durumunu karekod ile sorgulayabilme özelliği eklendi.
  • Performans ve hata iyileştirmeleri yapıldı.

Daha fazla koronavirüs haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Hayat Eve Sığar Uygulamasına “İhbarda Bulun” Özelliği Eklendi

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ