e
sv

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm 1 Konusu

harry-potter-ve-olum-yadigarlari-bolum-1-teknolama-min
avatar

Selim Enes Erdoğan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Harry Potter serisinin yedinci filmi ve sonun başlangıcı konumunda olan Ölüm Yadigarları Bölüm 1, 2010 yılında ilk defa izleyiciler ile buluştu. Serinin sevenleri tarafından oldukça olumlu puanlar almayı başaran film, son ve büyük savaşın hazırlığını konu alıyor. Harry ve arkadaşları ise büyük bir savaş için kendilerini her zamanki gibi maceranın göbeğine atıyor.

Fantastik bir dünyaya sahip olan Harry Potter evreni, toplamda 8 filmden oluşuyor. Eğer bu filmleri izlememiş iseniz sırası ise şu şekilde:

 1. Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001)
 2. Harry Potter ve Sırlar Odası (2002)
 3. Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (2004)
 4. Harry Potter ve Ateş Kadehi (2005)
 5. Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı (2007)
 6. Harry Potter ve Melez Prens (2009)
 7. Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1 (2010)
 8. Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 (2011)

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm 1 Konusu ve Özeti

Hogwarts’ın maceraperest talebeleri Harry, Ron ve Hermione; Voldemort’un ölümsüzlük sırrını barındıran Hortkuluklar’ın izini sürmek amacındadırlar. Bu şer odağını yoketmek görevini üstlenerek yola çıkan kahramanlarımız, profesörlerinin yönlendirmelerinden uzak ve Dumbledore’un korumasından muaf, tek başlarına yola çıkmışlardır. Üç can dost şimdi herzamankinden daha fazla birbirlerine güvenmek zorundadır. Ancak, onları tehdit ederek ayrı düşmelerini sağlamak isteyen Karanlık Güçler de fitne çıkarmak için peşlerindedir. Bu arada, büyücülük dünyası Karanlık Lord’un tüm düşmanları için tehlikeli bir yer haline dönüşmüştür. Uzun zamandır korkulan savaş başlamış ve Voldemort’un Ölüm Yiyicileri Büyü Bakanlığı’nın kotrolünü zorla ele geçirerek terör estirmektedir. Kendilerinden olmayan herkesi tutuklamaktadırlar. Ama, Voldemort için en değerli olan ganimeti; Harry Potter’i bir türlü ele geçiremezler. Seçilmiş kişi artık aranan kişidir ve Ölüm Yiyiciler Voldemort’a canlı olarak teslim etmek üzere onu aramaktadırlar. Harry’nin tek umudu Voldemort onu bulmadan önce Hortkuluklar’ı bulmaktır. Ama, ipuçlarını araştırdıkça neredeyse unutulmuş olan eski bir efsaneyi ortaya çıkartır. Ölüm Yadigarları’nın efsanesi. Eğer bu efsane gerçekleşirse, Voldemort aradığı üstün güce erişebilecektir. Aslında Harry’nin geleceği, geçmişte yaşadığı ve tüm geleceğini etkileyen sağ kalan çocuk olduğu kader günü de belirlenmiştir. O, artık sadece bir çocuk değildir, Harry Potter, Hogwarts’a ilk adımını attığı günden beri hazırlanmakta olduğu Voldemort’la nihai mücadelesine giderek daha da yaklaşmaktadır.

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm 1 Oyuncuları

 • Harry Potter (Daniel Radcliffe)
 • Hermione (Emma Watson)
 • Ron Weasley (Rupert Grint)
 • Lord Voldemort (Ralph Fiennes)
 • Severus Snape (Alan Rickman)
 • Albus Dumbledore (Michael Gambon)
 • Draco Malfoy (Tom Felton)

Peki sen Harry Potter film serisi hakkında ne düşünüyorsun? Sen de görüş ve düşüncelerini yorum olarak bizler ile paylaşabilirsin. Ayrıca daha fazla sinema haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.