HarmonyOS Kullanıcı Sayısı Yükseliyor

51 Okunma 11 Temmuz 2021 14:46
harmonyos-teknolama

Bilindiği üzere Amerika ile Çin arasında geçen ekonomik savaş, Huawei markasının Google araçlarını kullanmasını engellemişti. Durum böyle olunca da Huawei, tamamen kendine ait bir ekosistem kurmaya başladı. Şimdi ise bu ekosistemin başı olan HarmonyOS kullanıcı sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

Huawei markasının Google ile çalışması engellenince, akıllı telefonlarında Android kullanması da engellenmiş oldu. Marka yetkilileri de hızlı bir tepki olarak kendilerine ait bir işletim sistemi olan HarmonyOS’u geliştirdiler. İlk başlarda çok fazla eleştiri alan işletim sistemi, HarmonyOS 2.0 güncellemesi ile işleri kendi lehine çevirmeyi başarmış gibi gözüküyor.

Huawei akıllı telefon sahipleri, HarmonyOS 2.0 işletim sistemine geçiş yapabiliyorlar. 2 Haziran tarihinde yayınlanan güncelleme, 1 ayda 30 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı. Tahminlerin de üzerinde olan bu sayı, Huawei için iyi sinyaller anlamına geliyor. Belirtilenlere göre Huawei’nin yıl sonuna kadar hedefi 300 milyon kullanıcıya ulaşmak.

HarmonyOS bilindiği üzere yalnızca akıllı telefonlarda bulunan bir işletim sistemi değil. Huawei, tam anlamıyla bir ekosistem üretmeyi başarmış durumda. Şirketin hedefleri ise yıl sonuna kadar 200 milyon akıllı telefon ve tablette, 100 milyon da akıllı ev aletleri ve diğer teknolojik ürünlerde HarmonyOS kullanılması yönünde.

Peki siz Huawei ve kendine ait yeni ekosistemi HarmonyOS hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yıl sonuna kadar pazarda güçlü bir yere sahip olabilir mi? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla akıllı telefon haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

HarmonyOS Kullanıcı Sayısı Yükseliyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ