arama

  Half Life: Alyx, 3 Yeni Fragman ve İndirim Haberiyle Karşımıza Çıktı

  half-life-alyx-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Mert Mutlu
  • Beğen
   Loading...

  Yılların eskitemediği oyun serilerinden biri olan Half Life yeni oyunu Half Life: Alyx ile oyunun hayranlarının yıllardır süren hasretine son vermeye hazırlanıyor.

  23 Mart tarihinde oyuncularla buluşacağını açıklanan Half Life: Alyx’ten çıkışına kısa bir süre kala hem indirim haberi hem de oynanış videoları geldi.

  Half Life serisinin yeni oyunu bilindiği üzere VR teknolojisi ile oyun severlere sunulacak. Bu durum ise serinin hayranlarını ikiye bölmüş durumda VR için ekipmanı bulunmayan veya klasik serinin devamı niteliğinde bir oyun serisi isteyenler oyunun VR cihazlarla oynanacak olmasından şikayetçi. Half Life serisinin geliştirici şirketi olan Valve de hem VR teknolojisini sevdirmek hem de oyuna ön yargı ile yaklaşanların oyuna olan ilgisini arttırmak için oyunun 3 adet oynanış videosunu yayınladı. Üstelik şirket bununla da yetinmeyip oyunu Steam üzerinden düşük oranda da olsa indirimli bir şekilde satışa sundu.

  Yayınlanan videolar arasında oyunun içinde kullanabileceğimiz ışınlanma özelliği en dikkat çekici nokta oldu. Işınlanma özelliği sayesinde gitmek istediğimiz yeri işaret ederek o noktaya ışınlanmamız mümkün oluyor. Ancak ışınlanma özelliğini kullanabilmemiz için işaretlediğimiz noktanın görüş alanlarımız içerisinde olması gerektiğini de belirtelim.

  Oyunla ilgili yayınlanan diğer oynanış videolarında ise analog kontrollerle yapılan FPS serbest hareketleri ve ışınlanma özelliğine benzeyen Shift hareketi gözüküyor. Shift hareketi oyunda bir noktadan başka bir noktaya atlama özelliğine verilen isim ve bu özellik ile ışınlanma özelliğinde olduğu gibi bir yeri seçerek hızlıca o noktaya geçmek mümkün. Yine görüş alanımızdaki noktalar için kullanabileceğimiz Shift özelliği ışınlanma özelliğinden daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesiyle daha kullanışlı gibi gözüküyor.

  Valve oyuna olan ilgiyi arttırmak ve oyunun tutkunlarına jest yapmak anlamıyla oyunun çıkışına kısa bir süre kala Steam’de oyun fiyatında indirime gitti. Erken erişim fiyatı 92 TL olan Half Life: Alyx ‘e indirimli haliyle 82.80 TL’ye Steam üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ