Google’dan Tokyo Olimpiyatları için Oynanabilir Doodle

30 Okunma 24 Temmuz 2021 14:48
Google-Doodle-teknolama

Google Tokyo Olimpiyatları için hazırlamış ve olduğu ve tüm dünya ile yarışabileceğiniz yeni doodle tasarımını yayınladı.

Google tarafından ülkemiz veya dünya genelinde önemli olayları hatırlatmak amacıyla özel olarak yayınlanan doodle görsellerine hepimiz aşinayız. Şirket şimdi de tüm dünyanın takip ettiği Tokyo Olimpiyatları için özel bir doodle çalışması yapmış durumda.

Keyifli ve tüm dünya ile yarışabileceğimiz bir doodle ile karşımıza çıkan Google, kullanıcılarına Tokyo Olimpiyatları’ndaki heyecanı bir nebze de olsa evlerinden yaşatmaya çalışıyor.

Doodle Champion Island Games adındaki bu doodle üzerine tıkladığınız zaman, içerisinde koşudan okçuluğa, kaykaydan masa tenisine kadar birçok oyunun yer aldığı 16 bit bir RPG’ye dönüşüyor. Oyunda kendi adınıza yarıştığınız kadar takmınız adına da yarışıyorsunuz. Kazanmış olduğunuz her bir oyunun ardından Şampiyon Parşömeni ve takımınız için puan kazanmış oluyorsunuz.

Google sayfasında sizi karşılayan doodle üzerine tıklayarak bahsetmiş olduğumuz tüm bu oyunları ve daha fazlasını barındıran “Şampiyon Adası”na girmeniz mümkün. Harita girişinde ufak bir masa tenisi maçının ardından takım liderlerinin sizleri takımlarına kazandırmak için yapmış oldukları konuşmalar ile karşılaşacaksınız. Kırmızı, mavi, sarı veya yeşil takımdan biri seçmenizin ardından maceraya başlayabilirisiniz.

Oyunda bahsedilen ana oyunlar dışında bolca yan görev de mevcut. Amacımız takımımızla beraber en çok puanı toplayarak skor tablosunun zirvesinde yer almak. Oyundaki skor durumunuzu ise haritada farklı bölgelere konumlandırılan skor tabloları vasıtası ile takip edebilirsiniz.

Peki siz Google tarafından Tokyo Olimpiyatları için hazırlanan doodle hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Google’dan Tokyo Olimpiyatları için Oynanabilir Doodle

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ