Google Drive Kullanıcı Engelleme Özelliğine Kavuşuyor

28 Okunma 24 Temmuz 2021 17:20
google-drive-teknolama

Teknoloji devi Google, bünyesinde yer alan Drive platformu kullanıcı engelleme özelliğini kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

İnternet artık hayatımızın vazgeçileme bir parçası olmuş durumda. Hal böyle olunca hayatımızın her alanında olduğu gibi internet üzerinde de tehlikeler ve rahatsız edici davranışlarla karşılaşabiliyoruz. Birçok teknoloji devi bu durumla mücadelesini sürdürürken bu yöndeki çalışmaların bir yenisi Google tarafından geldi.

Google kullanıcılarına bilgi depolayıp paylaşmalarını sağlayan Drive uygulaması için, daha kullanışlı ve güvenli bir uygulama oluşturmak amacıyla bazı özellikler üzerinde çalışıyor. Kullanıcılarının spam, troll veya zararlı içeriklerle karşılaşmasının önüne geçmek isteyen Google, Drive platformu için kullanıcı engelleme özelliği üzerinde çalışıyor.

Google yapmış olduğu çalışma sonrası yayınladığı güncelleme ile kullanıcılarına istediği kişileri platform üzerinden engelleme imkanı veriyor. Bu sayede kullanıcılar, kendilerine rahatsız edici içerikler içerikler gönderen kullanıcıları engelleyebiliyor.

Drive için yayınlanan yeni özellik hakkında şirket tarafından yapılan açıklamada “Kullanıcıları engelleme özelliği ile Drive, kullanıcılarına paylaşım yapma konusunda yardımcı olma niteliğinin yanı sıra kullanıcılarının güvenliğini de sağlayacak.” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca Google Drive üzerinden engellediğiniz kişinin sizle diğer Google platformları üzerinden de iletişime geçmesinin engelleneceğini açıkladı. Özellik sayesinde tek bir tuşla rahatsız edici kullanıcı tarafından paylaşılan tüm içerikleri silebileceksiniz. Ayrıca engellemiş olduğunuz kullanıcının sizin paylaşımlarınıza da erişmesini engelleyebileceksiniz.

Peki siz Google Drive’a getirilen yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Google Drive Kullanıcı Engelleme Özelliğine Kavuşuyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ