God of War Artık PC Oyuncuları Tarafından da Oynanabilecek

34 Okunma 08 Temmuz 2021 14:40
god-of-war-pc-teknolama

Belki de dünyanın en popüler oyunlarından birisi diyebileceğimiz God of War, artık PC oyuncuları tarafından da oynanabilecek. PlayStation’un en ünlü exclusive oyunu, artık PlayStation dışında da oynanabilecek.

Dünya genelinde neredeyse herkesin bildiği ancak yalnızca PlayStation konsollarında oynanabilmesi sebebiyle büyük bir kitleyi elinden kaçıran God of War, artık bu sınırından kurtuluyor. Şimdiye kadar PS serisi dışında hiçbir yerde oynanmamış olan GoW serisi, PlayStation Now ile artık PC platformlarında da oynanabilir olacak.

Xbox Game Pass, konsol özel oyunculuğa büyük bir savaş açmıştı. Xbox özel olan tüm oyunları PC oyuncuları için de yayınlayan Microsoft, Game Pass ile çok büyük bir kitleye ulaşmayı başardı. Tabii ki bu durum büyük bir gelir kapısı haline de geldi ve Sony, PlayStation Now ile oyuncuların lehine adımlar atmaya başladı.

Her ne kadar God of War, PC üzerinde de oynanabilir olsa da, oyun tekil olarak satışta değil. Bunun aksine, oyunu PC üzerinde oynayabilmek için PlayStation Now abonesi olmanız gerekiyor. Ayrıca Sony, bugün God of War yanında Red Dead Redemption oyununu da yine PlayStation Now kütüphanesine ekledi.

Son olarak ise PlayStation Now, henüz Türkiye’de erişime açık değil. Ancak yakın zamanda servisin Türk kullanıcılar için de yayınlanmasını bekliyoruz. Siz, yine de servise erkenden ulaşmak isterseniz herhangi bir VPN yardımı ile abone olabilir ve kütüphanesindeki oyunlara erişebilirsiniz.

Peki siz Sony ve Microsoft tarafından atılan bu adımlar konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

God of War Artık PC Oyuncuları Tarafından da Oynanabilecek

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ