e
sv

Garmin Venu SQ Akıllı Saati Tanıtıldı

garminvenu-sq-teknolama
avatar

Tolga Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akıllı saat sektörünün dev üreticilerinden birisi olan Garmin, Yeni çıkartacağı ürün olan Venu SQ modelini tanıttı.

Garmin Venu SQ dış görünüş olarak kare bir yapıyı benimseyen şekle sahip. Başlangıç fiyatı 199 dolar olarak belirlenen model ayrıca 249 dolar olan Venu SQ Music Edition sürümüne de sahip. Bu iki sürümü birbirinden ayıran özellik ise Music Edition sürümünün Spotify’dan müzikleri çevrimdışı dinleme ve indirme özelliği oluyor. 1,3 inç 240 x 140 piksel renkli LCD ekrana sahip olan akıllı saat GPS’e sahip. Ayrıca Garmin’in mobil ödeme sistemini desteklemekte. Su geçirmeyen saatler, GPS modunda 14 saat, GPS olmadan ise altı günlük pil ömrü ile çıkıyor. Saat’in ekranı ise Gorilla Glass 3 ile korunuyor.

Venu SQ sensörleri, her dakika kaç kez nefes aldığınız, kalp atış hızınız ve kanınızın ne kadarının oksijene doymuş olduğu gibi istatistikleri derler. Ne kadar stresli olduğunuz hakkında ilginç bilgiler verir ve vücudunuzdaki enerjiyi tahmin edebilir. Bu ölçütlere göre vücudunuzun ne kadar enerji kaldığını tahmin eden bu ölçüye Garmin Connect telefon uygulamasında erişebilirsiniz.

Venu Sq, tüm bu bilgileri ekranda aynı anda etkili bir şekilde görüntüleyemediği için, ekranın üstünden ve altından kaydırılarak erişilebilen widget sistemine sahip.

Kullanıcılar, iOS ve Android için bağımsız bir uygulama olan Garmin’in Connect IQ uygulamasını indirip, widget’ları ve temaları indirebilir.

Peki siz Garmin Venu SQ hakkında ne düşünüyorsunuz? Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri ile ilgili içeriklerden anında haberdar olmak isterseniz sitemize abone olarak bildirimleri açabilir ve sosyal medya üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.