Forza Horizon 5 Çıkış Tarihi Yayınlanan Fragmanla Açıklandı

53 Okunma 13 Haziran 2021 22:54
forza-horizon-5-teknolama

Sevilen yarış oyunu serisi Forza Horizon, 5. oyunuyla oyun tutkunlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Playground tarafından geliştirilen 5. oyunda, aksiyon dolu yarışlarımızı Meksika içerisinde gerçekleştiriyoruz. Açık dünya haritasına sahip oyında Meksika’ya özgü detayların yanı sıra önemli ve dikkat çekici bazı bölgeler oyun içerisine neredeyse birebir olarak aktarılmış diyebiliriz.

Oyun boyunca çöller, yağmur ormanları veya volkanik dağlar gibi birçok farklı atmosferde yarışma fırsatımız olacak. Bu ortamları bizlere daha iyi hissettirme konusunda ise oyunda bulunan ışın izleme teknolojisi oldukça fark yaratacak gibi görünüyor.

Forza Horizon 5, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için aynı tarihte 9 Kasım’da yayınlanacak. Oyun Xbox One üzerinde oynanabilecek son Forza oyunu olacak. Diğer taraftan oyunun çıktığı günden itibaren Xbox Game Pass’te yer alacak olması da oldukça sevindirici bir detay olarak göze çarpıyor.

Oyunun fragmanına bakıldığında bir önceki oyunun ardından özellikle grafik kalitesi bakımından kat edilen mesafe açıkça görülmekte. Oyun sahip olduğu ışın izleme teknolojisi ve gerçekçi grafikleri sayesinde fragmanı ile oldukça dikkat çekti. Ancak oyunun grafik anlamında hakkını vermek için Xbox Series X/S veya iyi bir ekran kartına sahip PC’ye sahip olmamız gerektiği de açık bir gerçek.

Ayrıca tanıtım esnasında bir sonraki Forza Motorsport oyunu üzerinde de çalışmaların sürdüğü ve bu oyun için oyun tutkunlarının bir süre daha beklemesi gerektiği açıklaması yapıldı.

Peki siz Forza Horizon 5 hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Forza Horizon 5 Çıkış Tarihi Yayınlanan Fragmanla Açıklandı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ