e
sv

Football Manager 2021 Çıkış Tarihi ile İlgili Açıklama Geldi

football-manager-teknolama
avatar

Mert Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sevilen futbol oyunu serisi Football Manager, yeni oyunu ile bu yıl beklenenden daha geç bir tarihte Football Manager 2021 ile oyuncularla buluşacak.

Futbol oyunları deyince akla ilk gelen serilerden biri olan Football Manager, çoğu yapımda olduğu gibi koronavirüs nedeniyle çalışmalarında aksamlar yaşamış durumda. Çalışma sistemleri virüs nedeniyle değiştiren Sports Interactive, bu yeni sistemden dolayı oyunun planlanandan daha geç çıkacağını doğruladı.

Bu yılın merakla beklenen oyunlarından biri olan Football Manager ile ilgili geliştirici şirket Sports Interactive sessizliğini bugüne dek korumaktaydı. Sevilen oyunun çıkış tarihi ile ilgili son gelişmeler ise stüdyo direktörü Miles Jacobson’dan geldi.

Jacobson, oyunun geliştirme aşamasının koronavirüs nedeniyle evlerden devam ettirildiğini belirtti. Çalışanların bu duruma artık uyum sağladığını açıklayan Jacobsoni yine de bu durumun kendilerine zaman kaybettirdiğini de sözlerine ekledi.

Jacobson yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen bu yıl geç de olsa oyun severlerin yeni Football Manager oyunlarıyla buluşacağını müjdeledi. Jacobson bu yıl yalnızca Football Manager 2021 ile değil farklı platfromlar için özel olarak geliştirilen daha farklı Football Manager oyunlarının da çıkış yapacağının müjdesini verdi. Bu yüzden konuşmasının genelinde Football Manager 2021 oyunu yerine Football Manager oyunları tabirini kullanmayı tercih etti.

Jacobson ayrıca bu gecikmenin oyuncuların karşısına daha güçlü bir oyun ile çıkmalarına bir fırsat olduğunu bunun için çalıştıklarını belirtti.

Normalde Ekim ayı sonlarına doğru veya Kasım ayı başlarında çıkmasına alışık olduğumuz oyunun ise bu yıl muhtemelen Aralık ayında çıkış yapması bekleniyor.

Daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.