Fernando Alonso, Kaza Sonrası İyi Olduğunu Belirtti

1585 Okunma 13 Şubat 2021 14:56
fernando-alonso-durumunu-açıkladı-teknolama

Alpine F1 takımının pilotu olan Fernando Alonso, geçirdiği kaza sonrası iyi olduğunu twitter üzerinden belirtti.

2021’de Alpine F1 takımıyla Formula 1’e dönmeye hazırlanan Fernando Alonso, bisikletle antrenman yaptığı sırada bir otomobille kazaya karıştı. Sosyal medya birçok kullanıcının iddiası ile sallandı. Alonso kaza sonrası hastaneye kaldırıldı ve bir çene ameliyatı gerçekleştirildi.

Çarpmanın etkisiyle yüzüne büyük darbe alan ve çenesini kıran Alonso, başarılı bir ameliyat geçirdi. Ancak iki dişinin kırıldığı ve dudağında yırtılma olduğu belirtildi.

2 Gün hastanede kalması beklenen İspanyol pilot, ameliyattan saatler sonra Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “iyiyim” mesajı verdi. Alonso attığı kısa tweette kendisine destek verenlere teşekkür etti ve iyi olduğunu belirtti. Alpine, Alonso’nun durumunun iyi olduğunu zaten açıklamıştı ancak taraftarları kendisinden de bir mesaj bekliyordu. Ayrıca 2021 F1 sezonu için de sabırsızlandığını söyledi. Alpine F1 takımı tarafından atılan tweet ise şöyleydi:

“Alpine, Alonso’nun İsviçre’de bisiklet sürerken bir trafik kazasına karıştığını doğruluyor. Alonso’nun bilinci yerinde ve durumu iyi. Yarın sabah daha fazla tıbbi muayeneden geçecek. Alpine bu noktada başka bir açıklamada bulunmayacak.”

Alonso’nun birkaç gün boyunca dinlendikten sonra yeni sezona hazırlanmaya devam etmesi bekleniyor.

Peki sizce Fernando Alonso sağlıklı bir şekilde pistlere geri dönebilecek mi? Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Ayrıca daha fazla Motorsport haberleri için sitemize abone olabilir ve sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Fernando Alonso, Kaza Sonrası İyi Olduğunu Belirtti

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ