arama

  Facebook, WhatsApp’ta Reklam Göstermeyecek

  whatsapp-reklam-gostermeyecek-teknolama-min
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selim Enes Erdoğan
  • Beğen
   Loading...

  ABD merkezli sosyal medya devlerinden biri olan Facebook, geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ta reklam göstermeyi planladıklarını belirtmişti. Bu haber üzerine çok büyük bir yankı ile negatif geri dönüşler çığ gibi büyüdü ve hala da devam ediyor. Bu tepkiler üzerine ise Facebook, WhatsApp’ta reklam göstermeyecek.

  Bilindiği üzere 2014 yılında Mark Zuckerberg önderliği ile birlikte WhatsApp, Facebook tarafından tam 19 milyar dolar gibi bir ücret karşılığında satın alınmıştı. Bu satın alımın ardından ise Zuckerberg, WhatsApp uygulamasında hiçbir zaman reklam gösterimi olmayacağının sözünü vermişti. Geçtiğimiz günlerde ise Facebook, bu sözünü unutmuş olacak ki uygulama üzerinde reklam gösterimi uygulaması başlatmayı düşündüklerini açık bir şekilde belirtmişti.

  Bu haberin üzerine dünya genelinde büyük bir tepki çığ gibi büyüdü. Neredeyse tüm dünya genelinde kullanılan en büyük mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, anında hisse değerinde düşme yaşadı ve insanlar alternatif mesajlaşma uygulama arayışlarına geçti. Bu durumun farkına varan yetkili ekip ise artık WhatsApp’ta reklam göstermeyecek.

  Daha fazla sosyal medya haberleri için sitemize abone olarak bildirimleri açabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya kanallarımızdan da takip ederek tüm gelişmelerden anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ