Facebook Tasarımındaki Büyük Değişiklik İçin Tarih Belli Oldu

296 Okunma 21 Ağustos 2020 13:15
facebook-yeni-tema-teknolama

Facebook 2011 yılından bu yana kullandığı tasarımda büyük bir değişiliğe gitmeye hazırlanıyor.

Poüler sosyal medya platformu Facebook, büyük bir değişime hazırlanıyor. 2011 yılından beri kullanılan ve hepimiz için klasikleşen tasarım artık tarih olmak üzere.

Geçtiğimiz yıl Facebook tarafından duyurulan ve çalışmaları yürütülen FB5 adındaki yeni tasarım için sona gelindi. Bir süredir kullanımda olan yeni tasarım 2020 Eylül ayından itibaren varsayılan olarak kullanılmaya başlanacak.

Bahsi geçen tasarım hali hazırda bazı kullanıcılar tarafından kullanılmaktaydı. Mayıs ayından bu yana kullanımda olan yeni tasarımı, kullanıcılar diledikleri zaman eski tasarımla değiştirebiliyorlardı. Ancak yapılan açıklamaya göre Eylül ayından itibaren bu durum mümkün olmayacak ve tüm kullanıcılar için yeni tasarım zorunlu olacak.

Diğer yandan Facebook tarafından yayınlanan yeni tasarım uygulamanın mobil sürümüne oldukça benzemekte. Bu nedenle kullanıcıların yeni temayı kullanırken yabancılık çekmeyecekleri düşünülüyor.

Facebook’un yeni tasarımı ile ilgili ortak görüş ise; klasik yapıdan uzaklaşarak daha hızlı ve modern bir yapıya sahip olduğu yönünde.

Yakında tamamen kullanımdan kaldırılacak olan şu anda kullanılan tasarım ise 2011 yılından beri zihinlerimizde yer etmiş durumda. 9 yıllık bir süre zarfında büyük bir görsel değişim göstermeyen tasarım nedeniyle eleştirilen Facebook, yeni tasarımıyla kullanıcılarına hizmet vermeye devam edecek.

Peki sizin Facebook tasarımındaki bu değişiklik ile ilgili fikirleriniz neler? Yorumlar kısmından görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla sosyal medya haberleri için sitemize abone olabilir ve buradan bizleri takip edebilirsin.

Sıradaki içerik:

Facebook Tasarımındaki Büyük Değişiklik İçin Tarih Belli Oldu

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ