arama

  Facebook Ses Kayıtları için Para Ödeyecek

  facebook-turkiye-8-ofis-teknolama-min
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Mert Mutlu
  • Beğen
   Loading...

  Yeni özelliği olan ses tanıma teknolojisini geliştiren Facebook, bu işlem için kullanıcılarına para ödeyecek.

  Bilindiği üzere izinsiz olarak kullanıcıların seslerini dinleyip kayıt etmek yasal değil. Ancak Facebook yeni özelliği olan ses tanıma teknolojisini geliştirebilmek için için kullanıcıların ses kayıtlarına ihtiyaç duyuyor. Bu yüzden kullanıcıların seslerini kayıt etmek için kullanıcılardan izin isteyecek olan Facebook, ses kayıtlarının alınmasına izin veren kullanıcılara para ödemeye karar verdi.

  Yeni özelliği için geliştirdiği yapay zekanın gelişebilmesi için gerek duyulan ses kayıtlarını veren kullanıcılara 5 Dolar kazanabilecek. Ancak bu kampanyanın Türkiye’de uygulanıp uygulanmayacağı henüz belli değil.

  Kampanyaya katılıp 5 Dolar kazanmak isteyen kullanıcıların yapması gereken ise kendilerine gönderilen sayısı en fazla 250 olan kelimeleri seslendirmek. Mark Zuckerberg Gelecekte bizlerle insan gibi konuşabilecek söylediklerimizi anlayabilecek bir sistem geliştirmek istiyor. Bu sistem için gerekli yapay zekayı ise insanların telaffuz ettiği kelimeler sayesinde eğitecek. İleride benzer bir yöntemi Google, Apple ve Microsoft’un da uygulaması bekleniyor.

  Daha fazla sosyal medya haberleri için sitemize abone olarak bildirimleri açabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya kanallarımızdan da takip ederek tüm gelişmelerden anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ