arama

  Facebook Messenger’a Ekran Paylaşım Özelliği

  facebook-messenger-ekran-paylasimi-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selim Enes Erdoğan
  • Beğen
   Loading...

  Sosyal medya devleri arasında rekabetin artması platformların kullanıcılarını kaybetmemek için yapmış olduğu geliştirme ve güncellemelerin de sayısını arttırmış durumda. Mesajlaşma uygulamalarının sayısının artması da Facebook’un mesajlaşma platformu olan Messenger’a yeni özellikler ekleyerek daha kullanışlı hale getirmesine neden oldu.

  Diğer mesajlaşma platformlarının önüne geçmek amacıyla Messenger uygulamasına farklı özellikler getirmek isteyen Facebook son olarak uygulamaya ekran paylaşımı özelliği getireceğini açıkladı. Daha önceden başka uygulamalarda bulunan ekran paylaşımı özelliği, Messenger’da sesli ve görüntülü konuşma ekranına sabitlenen bir buton ile aktif edilebilecek.

  Henüz test aşamasında olduğu belirtilen bu özellik şu an için sadece Android işletim sistemine sahip kullanıcılar için kullanıma açık olabilecek. Yetkililer tarafından geliştirme aşamasında olduğu belirtilen özellik, bazı cihazlarda tam performansla çalışamayabilir durumda olduğu açıklandı.

  Şu an için Android beta sürümünde test aşamasında olan yeni özellik kullanıcılardan gelen olumlu geri bildirimlere göre ana uygulamaya entegre edilecek. Her gün rekabetin arttığı sosyal medya platformlarında Facebook’un yeni özelliği ile ne kadar başarı elde edebileceğini gelecek günlerde göreceğiz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ