e
sv

Facebook Messenger Uygulamasına Birlikte İzle Özelliği Geliyor

facebook-messenger-ekran-paylasimi-teknolama
avatar

Mert Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook anlık mesajlaşma uygulaması Messenger için birlikte izle özelliğini yayınlamaya hazırlanıyor.

Dünya üzerinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan Facebook Messenger, kullanıcılarından gelen istek ve şikayetlere göre gelişmeye devam ediyor. Özellikle son dönemlerde pandemi süreci nedeniyle oldukça fazla başvurduğumuz uygulamalardan biri olan Messenger bazılarımız için oldukça faydalı olabilecek bir özellik ile karşımıza çıktı.

Messenger görüntülü konuşma özelliğine oldukça faydalı bir seçenek daha ekliyor. Birlikte İzle adı ile duyurulan bu özellik ile sohbet sırasında eş zamanlı olarak video içerik izlemeniz mümkün oluyor.

Birlikte izle özelliği ile görüntülü konuşma yaptığınız sırada konuşmadaki kullanıcılar ile eş zamanlı olarak bir şeyler izlemeniz mümkün oluyor. Bu özelliği kullanmak için yapılması gereken ise görüntülü konuşma sırasında katılımcılardan birinin Facebook Watch‘ta yer alan içeriklerden birini seçip sohbet içerisinde herkes için oynatmak.

Özelliğin eksi tarafı ise şu anda YouTube veya başka herhangi bir platformdan bu özelliği kullanmamıza izin vermiyor oluşu. Şu an için bu özelliği yalnızca Facebook Watch’ta bulunan videolar ile kullanabiliyoruz.

Facebook Watch dışındaki tek seçenek ise kendi yüklediğiniz videolar. Sohbet içerisinde kendi yüklediğiniz videoları da sohbettekilerle eş zamanlı olarak izleyebiliyorsunuz.

Birlikte İzle özelliğini önümüzdeki haftalarda kullanıcılara sunulmaya başlanacak. Özelliğin kısa süre içerisinde tüm kullanıcılara ulaşması planlanıyor.

Daha fazla yazılım haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.