arama

  Facebook, Küçük İşletmelere 100 Milyon Dolar Bağış Yapacak

  facebook-turkiye-8-ofis-teknolama-min
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selim Enes Erdoğan
  • Beğen
   Loading...

  Facebook, Corona virüsünden etkilenmiş küçük işletmelere toplamda 100 milyon dolar bağış yapacak. İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde görülen yeni tip Corona virüsü, tüm dünyayı etkisi altana almış durumda. Ülkemizde de birçok mağazanın zorunlu olarak kapatılmasının ardından maddi etkiler görülmeyece başladı.

  İşletmelerin zorunlu olarak kapatılması yalnızca bizim ülkemiz ile sınırlı değil, dünya genelinde bu şekilde önlemler alınmakta. Tabii ki bu durum birçok insanın işsiz kalmasına da sebep olabiliyor. Bu duruma biraz da olsa yardımcı olabilmek için Facebook, küçük işletmelere toplamda 100 milyon dolar bağış yapacak.

  Amerika Birleşik Devletleri Merkezli sosyal medya şirketi Facebook, Corona virüsünün özelliklere küçük işletmeler üzerindeki etkisini azaltabilmek için güzel bir eylem gerçekleştiriyor. Sosyal medya devi, 30’dan fazla ülkede bulunan 30.000 küçük işletmeye toplamda 100 milyon dolar yatırımda bulunacak. Ayrıca şirket yetkilileri, her çalışanına bu ay 1.000 dolar ikramiye veriyor.

  Küçük işletmeler için yapılacak olan bağışlar, nakit yardım ve reklam kredisi şeklinde olacak. Şirket yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre bu bağış, virüsten en çok etkilenen küçük işletme sahipleri için destek olma amaçlı gerçekleştirilecek.

  Facebook, Küçük İşletmelere Destek Oluyor:

  Sosyal medya devinin yetkilileri, bu bağışın, işe gelemeyecen personellerin maaşları, kira ödemeleri gibi ihtiyaçlarda kullanılmasının hedeflendiğini belirtti. Yardımlar için yapılacak olan başvurular önümüzdeki haftalarda alınmaya başlayacak. Ayrıca Business Hub, herkes için ücretsiz bir şekilde kullanılabilir şekilde yayınlandı. Business Hub içerisinde virüs krizi sırasında uygulanabilecek fikir ve tavsiyelere sahip olabilirsiniz.

  Facebook Baş Operasyon Sorumlusu Sheryl Sandberg, yaptığı açıklamada “Küçük işletmeler, topluluklarımızın kalp atışlarıdır ve bu işletmeleri yürüten insanların çoğu krizden büyük ölçüde etkilenmektedir” dedi. Sandberg, “Kriz ne kadar uzun sürerse küçük işletmelerin sahiplerinin ve çalışanlarının geçim kaynakları için risk o kadar büyük olur” ifadelerini kullandı.

  Oldukça güzel ve örnek alınması gereken bir eylem başlatan sosyal medya devi, ayrıca tüm çalışanlarına sorgusuz sualsiz 1.000 dolarlık ikramiye veriyor. Bunun yanında Amazon da teslimat ve depo görevleri yapan işçilerinin maaşlarını geçici olarak artırma kararı aldığını açıkladı.

  Daha fazla corona virüsü haberleri için sitemizi ziyaret edebilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ