Epic Games Store Sunucuları Çöktü, Uygulamaya Ulaşılamıyor

1251 Okunma 14 Mayıs 2020 18:24
epic-games-store-bedava-oyunlar-teknolama-min

Epic Games Store resmi hesabından da doğrulandığı üzere kullanıcılar uygulamaya erişememekte ve çeşitli hata kodları almaktalar.

Epic Games Store, son dönemlerde yaptığı kampanyalar ve kütüphanesine eklediği oyunlar ile en popüler çevrimiçi oyun mağazalarından biri olmayı başardı. Özellikle karantina döneminde sık sık ücretsiz oyunlar ve indirimlerle karşımıza çıkan Epic Games Store, bugün uygulama üzerinde yaşanan yoğun trafik nedeniyle bazı problemler yaşamakta.

Epic Games Store’un resmi Twitter hesabından da açıklandığı üzere, şu anda Epic Games üzerinde yüksek bir sunucu trafiği yaşanmakta. Bu durum kullanıcıları sayfanın oldukça yavaş yüklenmesi, 500 hata kodu almaları veya başlatıcının çökmesi gibi durumlarla karşı karşıya bırakmakta.

Epic Games yetkilileri tarafından yapılan paylaşımda konu ile ilgilenildiğini ve sorunun en kısa sürede çözülmesi için ellerinden geleni yaptıklarına değindiler.

Yaşanan yoğun trafiğin nedeni olarak ise Epic Games Store tarafından bugün TSİ 18.00’da verilecek olan gizemli oyunun olduğu düşünülüyor. Öyle ki gün boyunca normal seyrinde devam eden ziyaretçi trafiği, oyunun açıklanacağı saatlerde oldukça yüksek seviyelere çıktı.

Ücretsiz yayınlanacağı açıklanan gizemli oyunun bu kadar ilgi görmesinin nedeni ise ortaya atılan iddialar. İddialar Epic Games tarafından verilecek yeni oyunun GTA V olacağı yönünde. Twitter üzerinde paylaşılan ve kısa süre içerisinde kaldırılan paylaşım da yeni oyunun GTA V olacağı yönündeki iddiaları güçlendirmekte.

Şu anda önümüzdeki haftanın gizemli oyunu içim uygulama üzerinde yaklaşık 7 gün sonrasına bir geri sayım başlatılmış olsa da, bugün 18.00’da yayınlanacağı söylenen oyun henüz yayınlanmış değil. Epic Games Strore yetkililerinin sorunu en kısa sürede çözüp bugün yayınlanacak ücretsiz oyunu paylaşmaları bekleniyor.

Peki siz Epic Games Store’un ücretsiz vereceği gizemli oyun hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Epic Games Store Sunucuları Çöktü, Uygulamaya Ulaşılamıyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ