e
sv

Epic Games Oyunlara Mod Eklememizi Sağlayacak Özelliğini Test Ediyor

epic-games-store-bedava-oyunlar-teknolama-min
avatar

Mert Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Epic Games mod desteği özelliğini test etmeye başladı. Yeni özellik sayesinde oyunlarımıza uygulama üzerinden mod eklememiz mümkün olacak.

Epic Games güçlü rakipleri ile yarışabilmek adına uygulamasını geliştirmeye ve yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Ücretsiz verdiği oyunlar ile oldukça popüler hale gelen Epic Games, dün de başarılar özelliğini kullanıcılarına duyurmuştu. Oyunlarda kazanılan başarımları kayıt eden ve profilimizde paylaşmamızı sağlayan bu özellik yakında birçok oyun için Epic Games üzerinden oyunculara sunulacak.

Epic Games çalışmalarını hızlandırmış olacak ki bugün de oyuncular tarafından beklenen bir özelliği uygulamasına kazandırıyor. Mod desteği adını verdiği özelliği duyuran Epic Games, bu özellik ile oyunlarımıza mod eklememize olanak sağlayacak. Henüz beta test aşamasında olan yeni özellik şu anda Mechwarrior 5: Mercenaries oyunu üzerinde test ediliyor.

Test aşamalarının ardından mod desteği özelliğinin aynı başarımlar özelliğinde olduğu gibi zamanla diğer oyunlara da gelmesi planlanıyor.

Yeni özellik ile Epic Games Launcher’a girdiğimizde üst kısımda bizleri modlar adlı bir başlık karşılayacak. Bu seçeneğin altında bizleri iki bölüm karşılıyor. Bu bölümlerden “modlara göz at” seçeneğine tıkladığınızda, topluluk tarafından hazırlanıp launcher’a yüklenmiş modları bulabilirsiniz. Bir diğer bölüm modlama araçlarına tıkla tıkladığınızda ise, kendi modlarınızı oluşturup sisteme yükleyebilirsiniz.

Özelliğin diğer oyunlar için ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor. Ancak test aşamalarının ardından hızla diğer oyunlara da mod desteğinin getirilmesi planlanıyor

Daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.