e
sv

Epic Games “Başarılar” Özelliğini Kullanıma Sundu

epic-games-store-bedava-oyunlar-teknolama-min
avatar

Mert Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Epic Games oyunseverlerin bir süredir beklediği yeni “Başarılar” özelliğini kullanıcılarına sundu.

Son dönemde özellikle kullanıcılarına ücretsiz olarak verdiği yüksek bütçeli oyunlarla adından sık sık söz ettiren Epic Games, kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özellik ile gündemde. Geçtiğimiz dönemde bahsettiğimiz ücretsiz oyun kampanyaları ile kullanıcı sayısını bir hayli arttıran Epic Games’in bir çok kullanıcıya göre platformunda bazı eksiklikler bulunuyordu.

En büyük rakipleri Steam’e göre oyunları dışında kullanıcılarına cezbedici ekstra pek bir özellik sunamayan yetkililer bu durumu değiştirmek istiyor. Steam üzerinde de oldukça benzer bir sistemin işlediği bilinmekte. Epic Games de rakiplerinin gerisinde kalmamak adına “Başarılar” adlı bu özelliği platformuna ekledi.

Epic Games tarafından resmi Twitter hesaplarından duyurulan yeni özellik, Steam ve diğer birçok oyun platformunda olan sistemlerle neredeyse aynı. Epic Games ilerleyen zamanlar da yeni özellik hakkında ne gibi değişiklikler yapar şu anda bilinmiyor.

Özelliği basitçe açıklamak gerekirse diğer oyun platformları üzerinde oyunları oynadığınızda belirli başarımları tamamladığınızda ekranınızın üst köşesinde bu durumla ilgili bilgi alırsınız. Başarım tamamlandı bilgisi sizi oynadığınız oyunda belli bir kademeyi aşmış olduğunuza işaret etmek için kullanılır. Her oyunun kendine has olan bu başarımları ise siz oyunu oynadıkça artar. Bu başarımları platform üzerinden paylaşmanız ve takip edebilmeniz de mümkün olur.

Ancak Epic Games’in yeni özelliği şu anda yalnızca Ark: Survivor Evolved oyunu için çalışıyor gibi görünüyor. Epic Games özelliğin şu anda erken aşamada olduğunu ve ilerleyen dönemlerde değişikliğe uğrayabileceğini belirtti. Giderek daha fazla oyunda çalışması beklenen özelliğin ise tam anlamıyla ne zaman karşımıza çıkacağı henüz bilinmiyor.

Daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir; sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.