arama

  Enes Batur için YouTube’a Video Yükleme Yasağı Geldi

  enes-batur-youtube-ceza-teknolama-min
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selim Enes Erdoğan
  • Beğen
   Loading...

  Enes Batur için YouTube’a video yükleme yasağı geldi. Son dönemlerde gündemde sık sık yer edinen Batur, bu sefer ise YouTube’dan video yükleyememe cezası aldı.

  Türkiye’nin en büyük eğlence kanalı olarak nitelendirilen Enes Batur’un YouTube kanalı, resmi olarak ceza almış ve video yükleme izni kaldırılmış durumda. Yani Enes Batur, ne zamana kadar olduğu belli olmamakla birlikte, bir süre boyunca kanalına video yükleyemeyecek.

  Son dönemlerde sürekli gündemde olan Batur, geçtiğimiz günlerde Ankara’da bulunan bir üniversitenin yaptığı araştırmaya göre genç nesle kötü örnek oluyor ve izlenmesinin yasaklanması öneriliyordu. Araştırmanın detaylarına baktığımızda özellikle küfür kullanımı konusunda Batur’un videoları oldukça tehlikeli.

  Ayrıca bu durumun hemen ardından adli bir duruşma için sanık olarak çağırılan Batur, şimdi de doğrudan YouTube tarafından cezaya çarptırıldı. Gelir kaynağının çok büyük bir çoğunluğunu oluşturan YouTube, belli bir süre Batur’un içerik eklemesini engelleyecek.

  Batur, Instagram hesabından yapığı bir paylaşım ile olaya isyan ederken, cezanın çok eski bir video sebebi ile gerçekleştiğini belirtti. Ayrıca Batur’a göre bu ceza tamamen haksız bir yaptırım. Ayrıca Batur, yaptığı açıklamada birkaç günlük videosunun çoktan hazır olduğunu ancak ceza sebebiyle yükleyemediğini de belirtti.

  Son olarak, cezanın ne zaman kaldırılacağı konusunda hiçbir bilgi bulunmuyor. Durum çok daha ciddi bir hal alabilir.

  Daha fazla sosyal medya haberleri için sitemizi ziyaret edebilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ