e
sv

Elektrikli Scooter Martı, 25 Milyon Dolar Yatırım Aldı

istanbul-elektrikli-scooter-marti-teknolama-min
avatar

Selim Enes Erdoğan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İstanbul merkezli girişim Martı, elektrikli scooter kiralamamıza olanak sağlıyor. Girişim, büyük bir başarı yakalayarak geçtiğimiz dönemde 25 milyon dolar değerinde yatırım almayı başardı. Belirtilenlere göre yatırımlar ile birlikte yurt dışına açılım bekleniyor.

Elektrikli scooter girişimi Martı, yatırımcılar tarafından ilgi görmeye devam ediyor. Martı, yalnızca 2020 yılı içerisinde toplamda 25 milyon dolar yatırım almayı başardı. Yatırımcıların kim olduğu konusunda resmi bir açıklama ise bulunmuyor.

Belirtilenlere göre Türk girişimi Martı, yeni yatırımlar ile birlikte yurt dışına açılmayı hedefliyor. Yapılan açıklamaya göre girişimin şu anda 3 milyon kullanıcısı bulunuyor.

Martı yetkilileri yaptığı açıklamada şu şekilde konuştu;

“Kurulduğumuz 2018 yılından bu yana aldığımız yerli ve yabancı yatırımlara ek olarak; 2020 yılı içerisinde tamamladığımız tur ile 25 milyon dolar daha yatırım aldığımızı büyük bir şevk ile paylaşmak isteriz. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının milli teknoloji hamlesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının mikromobilite’ye gösterdiği destek, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının ulaşım alanındaki dijital gelecek vizyonunu feyz alarak, Türkiye’nin alanımızdaki en büyük ölçekli yatırım turlarını yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bir Turcorn olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

Amacımız Türkiye’nin Martı’sını yurtdışında da uçurmak!

Endonezya’nın Gojek’i, Çin’in Didi’si gibi Türkiye’nin teknoloji devi: Martı olmak en büyük hedefimiz. Ülkemizde mobilite sektörünü kalkındırmak, vatandaşlarımıza konforlu ve çevreye duyarlı çözümler sunmak, yurtdışına örnek olmak ve önümüzdeki 3 yıla kadar milyarlarca dolar değer yaratmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu noktada bize destek olan tüm büyükşehirlerimize minnetlerimizi sunuyoruz.

Global teknoloji dünyasında ülkemizi onurla temsil ettiğimiz bu yolda, 1000’e yakın çalışanımız ile bizi pandemiye rağmen yalnız bırakmayan 3 milyon kullanıcımıza hep en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz.”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, elektrikli scooter kiralama girişimi için yasal düzenleme geleceğini bildirdi. Bakan Karaismailoğlu, “Mutlaka bir düzenleme gelecek. Sonuçta yolcu taşıyorlar. ‘Ben vergi veriyorum’ demekle olmuyor. İşin içine yolcu taşımacılığı girdiğinde, trafiğe çıkma girdiğinde düzenleme şart oluyor.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Peki sen Türk girişimleri konusunda ne düşünüyorsun? Sen de görüş ve düşüncelerini yorum olarak bizler ile paylaşabilirsin. Ayrıca daha fazla girişim haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.