Ekşisözlük Çöktü! Platforma Erişilemiyor

2569 Okunma 28 Nisan 2021 23:02
eksizsozluk-coktu-teknolama

Türkiye’nin en çok kullanılan ve en popüler internet sitelerinden birisi olan ekşisözlük, yaklaşık 1 saattir kullanıcılar tarafından erişilemiyor. Sosyal medyada birçok kullanıcı tarafından paylaşılan bilgilere göre ekşisözlük çöktü. Durum hakkında herhangi bir resmi açıklama ise yapılmış değil.

Türkiye’nin en eski ve en çok kullanıcıya sahip internet sitelerinden birisi hiç kuşkusuz ki ekşisözlük. Neredeyse her konuda birçok kullanıcının görüşlerini bildirebilmesine olanak sağlayan platforma 1 saatten uzun süredir erişilemiyor. Erişim problemi yaşayan sistem hakkında ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Bilindiği üzere ekşisözlük, içerisinde bulunduğu birçok kullanıcının tamamen özgür bir şekilde paylaşım yapabilmesine olanak sağlıyor. Anonim hesaplar aracılığıyla paylaşımlarını yapan on binlerce kişi, neredeyse tüm konularda görüşlerini bildiriyor. Hatta platform içerisinde bulunan negatif eleştiri yapan kişilerin sayısı o kadar çok ki, sırf bu konu ile bile ünlendi denilebilir.

Twitter üzerinden yapılan paylaşımlara göre ekşisözlük, tam çökmeden önce bir sansasyonel bir paylaşım ile gündem olmuştu. Paylaşıma göre, platform yetkilileri, resmi bir talep olduğu taktirde yazarların tüm bilgilerini paylaşıyor ve bu durumu yazarlara da iletmiyordu. Bu şekilde politik bir başlık sebebi ile bir kullanıcı şikayet edilmiş, üstelik resmi bir evrak kapısına gelmeden, böyle bir durumdan haberi bile yoktu. Platformun kullanıcıları ise bu durumdan oldukça rahatsız olmuş gibi gözüküyordu. Tam bu paylaşımın gündem olması üzerine platforma erişim sağlanamaz oldu.

Pek siz ekşisözlük konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla sosyal medya haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Ekşisözlük Çöktü! Platforma Erişilemiyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ