e
sv

EA Play, Xbox Game Pass Üyeleri İçin Ücretsiz Olacak

ea-play-steam-cikis-tarihi-teknolama-2
avatar

Mert Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Electronic Arts ve Microsoft işbirliği sonucu EA Play, Xbox Game Pass üyelerine ücretsiz bir şekilde sunulacak.

Eski adıyla EA Acces veya Origin Access olarak bildiğimiz abonelik konseptine dayanan oyun sistemi EA Play, son dönemlrin en çok konuşulan konularından biri oldu. Bünyesinde çok sayıda EA yapımı oyun barındıran EA Play, geçtiğimiz haftalarda Steam üzerinden yayınlanarak büyük bir ilgi görmüştü.

Steam üzerinden yayınlanmasının ardından çok kısa bir süre geçmesine rağmen abonelik sistemine zam gelmesi ise herkes tarafından şaşkınlıkla karşılanmıştı. Herkesin nedeni merak ettiği bu hamle sonrası ise EA Play bu kez oyuncuları sevindirecek bir hamle ile gündeme geldi.

Microsoft ve Electronic Arts arasında yapılan anlaşma sonucu, Game Pass üyelerine EA Play’in ücretsiz olarak sunulacağı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre Xbox Game Pass Ultimate aboneleri EA Play’i Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S ve Windows 10 PC’lerinde ücretsiz olarak kullanabilecek. Diğer taraftan Xbox Game Pass PC üyeleri ise yalnızca Windows 10 PC’leri üzerinden ücretsiz bir şekilde kullanabilecek.

EA Play’in Xbox Game Pass kütüphanesine 60’dan fazla oyun kazandıracağı belirtiliyor. Bu denli çok sayıda oyunun Xbox Game Pass üyelerine ücretsiz olarak sunulması ise Microsoft cephesinin elini oldukça güçlendirmiş durumda. Bu haberin ardından Xbox Game Pass abonelik ücretlerinde bir artış yaşanıp yaşanmayacağı ise merak konusu oldu.

Peki siz Electronic Arts ve Microsoft arasında yapılan bu anlaşmayı nasıl değerlendiriyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.