EA, FIFA 22 için Yeni Nesil Özelliklerini Tanıttı

46 Okunma 07 Ağustos 2021 14:01
FIFA-22-teknolama

EA tarafından geçtiğimiz haftalarda tanıtılan FIFA 22 oyun severleri heyecanlandıracak yeni nesil özellikleri ile karşımıza çıktı.

EA tarafından geliştirilen popüler futbol oyunu serisi FIFA yeni oyunu FIFA 22 çıkış tarihi için artık günleri sayıyor diyebiliriz. Oynanış fragmanının geçtiğimiz hafta içinde yayınlanmasının ardından tüm dikkatleri üzerine çeken FIFA 22 kullanıcılara oldukça yenilikçi yeni nesil bir futbol oyunu vadetmekte.

EA tarafından yeni nesil özelliklerinin tanıtıldığı FIFA 22 bir kesimi sevindirirken bir kesimde ise ne yazık ki üzüntüye neden oldu. Bunun nedeni ise EA tarafından açıklanan yeni nesil özelliklerin yalnızca yeni nesil konsol kullanıcıları için kullanılabilir olacağının duyurulmasıydı. Bu da demek oluyor ki bahsi geçen bu özelliklere PlayStation 4, Xbox One ve PC sahipleri erişemeyecek.

Eski nesil konsolların yanı sıra PC kullanıcılarının da bu özellikleri kullanamayacak olması ise büyük tepki çekmiş durumda. Yeni nesi konsollarla birlikte seriye çağ atlatmak isteyen EA, yeni nesil konsollara sahip olmayan kesim tarafından eleştiriliyor.

Bahsi geçen yeni ve yalnızca yeni nesil konsollara sahip kullanıcılara sunulacak olan özelliklerden en dikkat çeken ise HyperMotion teknolojisi oldu. HyperMotion teknolojisi sayesinde futbolcuların hareketleri yapay zeka tarafından desteklenmesi sonucu daha gerçekçi bir hale gelecek ve bu sayede maçların da gerçekçiliği artmış olacak.

Ayrıca yeni nesil konsol sahipleri soyunma odası kesitleri, görevlilerin maç önü hazırlıkları, takımların sahada maç önü aktiviteleri gibi birçok farklı sinematiği izleme fırsatı bulacaklar. Sezon ilerledikçe elde etmiş olduğunuz başarılar sonucu yorumcuların sizin ve takımınızın hakkında yapmış olduğu özel maç önü değerlendirmelerine şahit olacaksınız.

Yeni nesil konsol kullanıcıları için gelecek olan bir diğer ek özellik ise, birçok konuda dilediğiniz gibi özelleştirme fırsatına sahip olunması. Örneğin takımınızın deplasman ve ev formalarını veya dünyaca ünlü statları kendi zevkiniz doğrultusunda daha geniş seçeneklerle değiştirebileceksiniz.

Son olarak FIFA 22’nin 1 Ekim tarihinde oyuncularla buluşacağını hatırlatalım

Peki siz FIFA 22 hakkında ne düşünüyorsunuz ve oyunla ilgili beklentileriniz neler? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

EA, FIFA 22 için Yeni Nesil Özelliklerini Tanıttı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ