EA Açıkladı, Battlefield Aksiyonu Mobil Platforma Taşınıyor

3607 Okunma 22 Nisan 2021 22:08
dice-yeni-battlefield-teknolama-min

EA Games tarafından geliştirilen ve son dönemlerin popüler oyun serilerinden biri haline gelen Battlefield mobil platform için uyarlanıyor.

Son yıllarda hızla gelişen ve giderek artan kullanıcı sayısına sahip mobil oyun pazarı, yeni oyunlar ile daha da gelişmeye devam ediyor. Geçtiğimiz dönemlerde küçük çapta mobil oyun şirketlerinin elde ettiği başarılar birçok büyük oyun yapım şirketinin dikkatini çekmişti. Kimi oyun şirketleri sektörün önde gelen şirketleri tarafından satın alınmış kimi de yollarına kendi başlarına devam etmişti.

Tüm bu gelişmeler gösterdi ki gelecekte mobil oyun sektörü oldukça önemli bir konumda yer alacak. Hal böyle olunca EA Games gibi birçok şirket mobil oyun sektörü için de yatırım yapıp gelecek planları kurmaya başladılar. Bu yöndeki adımlardan biri olan Battlefield oyunu da mobil oyun tutkunları ile buluşmak için gün sayıyor.

Mobil oyun stüdyosu olarak faaliyet gösteren Industrial Toys, sevilen oyun serisi Battlefield için çalışmalara başladı. Oyunu mobil cihazlara uyumlu hale getirmek için çalışan şirket, oyunu 2022 yılında mobil platform için satışa sunmayı hedefliyor.

battlefield-6-xbox-game-pass-teknolama-min

Oyunun geliştirici şirketi DICE’ın genel müdürü tarafından konuyla ilgili yaptığı açıklamada, tamamen yeni bir Battlefield oyunu ile mobil platforma geleceklerinin sözünü verdi. Bu proje için DICE ve Industrial Toys birlikte çalışacak.

Öte yandan konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, oyunculara oyunun konsol ve PC versiyonundan oldukça farklı olacağının altı çizildi. Oyunun doğrudan mobil için geliştirilmiş yeni bir oyun olacağı da yapılan açıklamada verilen bilgiler arasındaydı.

Öte yandan Battlefield serisi yeni oyunuyla 2021 yılında oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Son olarak 2018 yılında İkinci Dünya Savaşı temalı oyunu ile karşımıza çıkan oyun serisi, hasreti 3 yılın ardından bitirmek için gün sayıyor.

Peki siz Battlefield oyununun mobil platformlara gelmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

EA Açıkladı, Battlefield Aksiyonu Mobil Platforma Taşınıyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ