Dünyanın En Pahalı Oyuncu Klavyesi, CES 2020’de Tanıtıldı

1402 Okunma 09 Ocak 2020 16:58
dunyanin-en-pahali-klavyesi-teknolama-min

Bir oyuncu klavyesi için ihtiyaç duyulan şeyler nelerdir? Hızlı tepkime süresi ve konfor değil mi? Peki bir klavye için harcamayı göze alabileceğiniz en yüksek değer nedir? 100 TL? 300 TL? 1000 TL? İşte CES 2020 bünyesinde tanıtılan dünyanın en pahalı oyuncu klavyesi tam 10.000$ ile piyasaya sürülecek.

CES 2020 ile birlikte tanıtılan ve XPG Summoner ismi ile karşımıza çıkan oyuncu klavyesi, tamamiyle 24 ayar altın kaplama bir şekilde sunuluyor. Daha öncesinde genellikle akıllı telefon üreticileri, amiral gemisi telefonlarının biraz da reklamını yapmak için altın kaplama sürümünü duyurur ve yalnızca birkaç adet üreterek satışını gerçekleştirirdi. Ancak ilk defa bir klavyeyi 24 ayar altın ile kaplanmış bir şekilde görüyoruz.

Aslında bakacak olursak bu da farklı bir reklam politikasından daha fazlası değil. XPG Summoner isimli klavye, uzun süredir piyasada yer alıyor. Hala aktif bir şekilde devam eden CES 2020 ile birlikte ise bu modelin belli bir sayıda üretilmiş olan altın kaplama modeli bizlerle tanıtıldı.

Normal bir klavyeden konfor ve performans olarak hiçbir fark içermeyen bu ürün, daha tanıtım aşamasında iken Suudi prense satıldı ve herhangi bir kopyası da bulunmuyor. Bu sebeple almak istediyseniz(!) de maalesef artık imkanınız bulunmuyor.

Dünyanın en pahalı oyuncu klavyesi yazımızın da sonuna geldik. Eğer daha fazla donanım haberleri içeriğinden anında haberdar olmak isterseniz sitemize abone olarak bildirimleri açabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya kanallarımızdan bizleri de takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Dünyanın En Pahalı Oyuncu Klavyesi, CES 2020’de Tanıtıldı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ