e
sv

Dünyanın En Hızlı Elektrikli Aracı Aspark Owl Artık Satışta

aspark-owl-satışa-sunuldu-teknolama
avatar

Tolga Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

0-100’ü mevcut piyasadaki tüm araçlardan hızlı olan Aspark Owl, artık satışa sunulmuş durumda.

Elektrikli araçların hızlı olduğu nokta kalkıştır. Çoğu elektrikli araba diğer otomobillere göre 100 km’yi daha hızlı görür. Aspark Owl ise elektrikli araçların en hızlı hali. Araç Kuzey Amerika ve Avrupa’da satışa sunuldu ancak sınırlı sayıda üretildi.

Japonya merkezli otomobil üreticisi olan Aspark’ı fazla duymamışsınızdır. Kendileri Owl modelini ilk olarak 3 yıl önce Frankfurt Motor Show’da tanıttı. Model 2019 yılında resmi olarak sunulmuştu. Tasarımı ve hızı büyük ilgi toplayan otomobil 0-100’e sadece 2 saniyede ulaşabiliyor. Tamamen elektrikli bir hyper otomobil olması nedeniyle son derece yüksek hızlanma ve sıfır emisyonla yollara çıkıyor.

Hiper araç kategorisine giren Owl bu gücü içerisinde bulunan 1,985 hp güç ve 2.000 Nm tork üretecek dört elektrikli motor ile sağlıyor. Ayrıca, 64 kW’lık bir lityum iyon pil kullanan araç, 450 km’lik azami hızı ile birlikte 1.72 saniyede 96 km/s hıza ulaşabiliyor.

Bu hızlara ulaşan bir hiper aracın fiyatı tabikide çok pahalı oluyor. Elektrikli araçların en hızlı hızlananı ve en pahalısı Aspark Owl’u satın almak isteyen kişilerin, 2.9 milyon Euro gibi bir bütçeye sahip olması gerekiyor.

Peki siz Aspark’ın yeni aracı olan Owl hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla otomobil haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.