e
sv

Dirt 5 Çıkış Tarihi Bir Kez Daha Ertelendi

Dirt-5-teknolama
avatar

Mert Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bu yılın merakla beklenen oyunlarından Dirt 5, bir kez daha çıkış tarihinin ertelenmesi haberi ile gündeme geldi.

Yarış tutkunları tarafından sevilen ve seri haline gelen Dirt serisi, Dirt 5 ile oyuncuların karşısına çıkmak için gün sayıyor. Codemaster şirketi tarafından geliştirilen oyun serisi gerçekçi ralli ve spor yarışlarının öncüsü olarak kabul edilmektedir.

Geçtiğimiz günlerde şirket oyunun çıkış tarihini erteleyerek hayranlarını üzmüştü. Yapılan açıklamada 9 Ekim‘de çıkış yapması beklenen oyunun çıkış tarihi bir hafta ertelenerek 16 Ekim‘e alınmıştı. Ancak Codemaster’dan Dirt 5 hakkında bir kötü haber daha geldi.

Geçtiğimiz günlerde çıkış tarihi ertelenen oyunun çıkış tarihinin bir kez daha ertelendiği açıklandı. Yeni açıklamaya göre oyun PC, Xbox One ve PlayStation 4 sürümleri için 6 Kasım‘da çıkış yapacak.

Şirketin oyun için almış olduğu bu erteleme kararlarına gerekçe olarak ise oyunun yeni nesil oyun konsollarından faydalanması gösteriliyor. Yeni nesil konsolların çıkmasına yakın bir tarihte oyununu piyasaya sürerek daha büyük kitlelere ulaşmayı amaçlayan şirketin böyle bir strateji izlediği düşünülüyor.

Bildiğiniz üzere Dirt 5’in Gamescom‘da 2020 yılının en iyi yarış oyunu ödülü alması oyunla ilgili beklentileri arttırmıştı. Ancak üst üste gelen bu erteleme haberleri oyuna olan ilgiyi bir nebze olsun azaltmış görünüyor.

Öte yandan Dirt 5 Amplified Edition sürümünü ön sipariş verenler oyuna 3 gün önce (3 Kasım) erken erişim elde edecekler. Öte yandan oyunun mevcut sürümünü alan oyuncuların hiç bir ekstra ücret ödemeden yeni nesil konsollara geçiş yapabileceği de aktarıldı.

Peki siz Dirt 5 hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.