Cyberpunk 2077 için 9 Ücretsiz DLC Gelecek!

187 Okunma 30 Mart 2021 12:21
cyberpunk-2077-dlc-teknolama-min

CD Projekt Red, The Witcher 3 için izlediği yol gibi Cyberpunk 2077 için de birçok ücretsiz DLC getirmeyi planlıyor. Şimdi ise bu içerikler Reddit üzerinden sızdırıldı.

CD Projekt Red tarafından hem geliştirilip hem de yayınlanan Cyberpunk 2077, geçtiğimiz aylarda biz oyuncular ile buluştu. Ancak çıkışının ardından oyun, büyük sıkıntılar ile birlikte karşılaştı ve bunun üzerine oyun, konsol mağazalarından dahi kaldırıldı. Dün akşam ise Cyberpunk 2077’yi büyük ölçüde düzelten büyük bir yama yayınlandı.

CD Projekt Red, bir yandan oyunun problemlerini gidermeye çalışırken, diğer yandan da yenilikler üzerinde çalışıyor. Henüz oyun çıkış bile yapmadan önce şirket yetkilileri, aynı The Witcher 3’te olduğu gibi Cyberpunk için de birçok ücretsiz içeriğin geleceğini duyurmuştu. Bu içerikler hakkında bilgiler Reddit üzerinde sızdırıldı.

Sızdırılan bilgilere göre Cyberpunk 2077 için 9 adet ücretsiz DLC yayınlanacak. Bu ek içerikler, oyunun içeriğini zenginleştirmeyi hedefleyecek. Bunların yanında yine The Witcher 3 içerisinde olduğu gibi hikaye anlamında da uzun süreler geçirmemizi sağlayan ücretli genişleme paketleri de bulunacak.

Oyunun dün yayınlanan güncellemesinin ardından bir Reddit kullanıcısı, dosyaların arasında 9 farklı DLC ismini bulduğunu paylaştı. Her ne kadar bu tür durumlar genellikle doğru çıksa da, konunun henüz bir resmiyet kazanmadığını da belirtelim. Paylaşılan DLC isimleri de şu şekilde:

  • Ripperdocs Expansion
  • Body Shops Expansion
  • Fashion Forward Expansion
  • Gangs of Night City
  • Body of Chrome
  • Rides of the Dark Future
  • The Relic
  • Neck Deep
  • Night City Expansion

Paketlerin isimlerini incelediğimiz ilk üçü, oyuna belli yeni özellikler ekleyecek gibi duruyor. Geri kalan altısı ise yeni özelliklerden ziyade hikayeye eklemeler gibi gözüküyor. Daha önce The Witcher’da da bu tarz küçük ek paketler ile yaklaşık 1 saatlik ek görevler oyuna eklenmişti.

Tüm bunların yanında Reddit kullanıcısı, yapımcının eski oyunlarında da yaptığı gibi, tek başına oyun sayılabilecek ücretli genişleme paketlerini de Cyberpunk evrenine katacak gibi gözüküyor. Bir de oyunun online modunun geleceğini düşünürsek, ilerleyen dönemlerde neler olacak hep birlikte göreceğiz.

Peki siz Cyberpunk 2077’nin geleceği konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Cyberpunk 2077 için 9 Ücretsiz DLC Gelecek!

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ