arama

  CS:GO’da Kötü Niyetli Kulanıcılar Otomatik Susturulacak

  cs-go-yeni-yila-rekor-ile-girdi-teknolama-main-min
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Onuralp Hızal
  • Beğen
   Loading...

  Dünya üzerinde yüksek anlık oyuncu sayılarına ulaşmasıyla bildiğimiz Valve’nin en başarılı oyunu olarak gösterilen CS:GO’ya yeni bir özellik gelmek üzere.

  Oyuncu sayısında son dönemlerde bir azalma olsa da CS:GO hala en çok oynanan online oyunlar arasında kendine yer buluyor. Oyun mantığı içerisinde bir strateji kurulması gerekiyor ve oyun içi diğer kullanıcılarla konuşmak bu nedenle büyük bir öneme sahip oluyor.

  Oyun içi konuşma sırasında birçok ülkeden farklı insanlarla iletişim halinde olmak çoğu zaman olumlu olarak gözükse de bazı sıkıntılı durumları yok değil. CS:GO oynayanlar en az bir kere bile olsa oyun için de uygunsuz konuşan kişilere denk gelmiştir. Bazen bu durum sınırları aşmakta ve rahatsızlık verecek boyutlara da ulaşabilmekte.

  İşte tam da bu yüzden Valve yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Otomatik olarak sesi kısılan oyuncu özelliği getirecek olan şirket, bu sayede kullanıcıların bu tarz durumlardan rahatsız olmasını engellemeye çalışacak. Oyun içinde rahatsız edici konuşmalar yapan kullanıcılar, diğer kullanıcılar tarafından oylanarak ilk etapta sadece uyarı alacak. Eğer daha fazla kötüye kullanım raporu alırsa da otomatik olarak susturulacak. Ayrıca tekrar sesinin açılabilmesi o kadar da kolay olmayacak. Susturulan oyuncunun tekrar sesini diğer oyunculara karşı açabilmesi için tecrübe puanı kazanması gerekecek. Ancak bu süre diğer oyuncuların, susturulan oyuncunun sesini sadece kendileri için açabilmeleri de mümkün olacak.

  Bir çok online çok oyunculu oyunda bulunan bu sorun için Valve’nin çözümü hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

  Daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.