arama

  CS:GO, Source 2 Grafik Motoru ile Güncellenebilir

  cs-go-source-2-motoru-teknolama-min
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Mehmet Sefa Lazoğlu
  • Beğen
   Loading...

  CS:GO, Source 2 grafik motoru ile güncellenebilir. Valve, yıllar geçtikçe eskimek yerine değerlenen oyunu CS:GO için komple sıfırdan grafik güncellemesi yapabilir. Bazı kaynaklara göre bahsi geçen güncelleme önümüzdeki aylarda yayınlanmış olacak.

  Valve, 2012 yılında piyasaya sürdüğü CS:GO oyununu Source motoru ile geliştirmişti. Yılların eskitemediği rekabetçi FPS oyunu, günümüzde hala rekor kırmaya devam ederek oyuncuların göz bebeği durumunda. Ancak grafik ve performans açısından yavaş yavaş rakiplerinin gerisinde kalmaya başlayan oyun, bir güncelleme ihtiyacı duyuyor.

  Bu durumun farkında olan Valve, yabancı kaynaklara göre çoktan Source 2 grafik motoru ile CS:GO’yu güncellemeye başlamış durumda. Üstelik eğer kaynaklar yanlış değilse, bu bahsi geçen güncelleme yalnızca birkaç ay içerisinde yayınlanmış olacak. Ayrıca bu haberler profesyonel e-spor takımı başkanı olan ‘Nors3‘ tarafından da desteklenmiş durumda.

  Nors3 tarafından yapılan açıklamaya şu şekilde, “Source 2’nin CS:GO’ya önümüzdeki 2 ay içinde geleceğine yönelik haberler güvenilir görünüyor. Çünkü ben de güvenilir kaynaklardan duydum, ancak resmi olmayan tarihlere asla %100 güvenemezsiniz. Süreyi ikiyle çarpsanız iyi olur.”

  ESL One Rio Major 2020 turnuvasının koronavirüs sebebi ile ertelenmesinin ardından Valve‘ın önümüzdeki 2 aylık süreçte farklı projelere yoğunluk vermesi olası gözüküyor. Ancak biz yine de şimdiden belirtelim, Source 2 motoru, ilk başlarda çok stabil bir performans sergilemeyebilir ve oyun için sık sık güncelleme yayınlanması zorunlu hale gelebilir.

  Peki siz bu yeni motor hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüş ve önerilerinizi bizlerle yorum olarak paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri içeriğinden anında haberdar olabilmek için sağ altta bulunan buton ile Teknolama’ya abone olabilirsiniz. Sosyal medya kanallarımızdan da bizlere destek olabilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ