COVID-19 Geçirenler Yalnızca Tek Doz BioNTech Aşısı Olacak

29 Okunma 04 Temmuz 2021 14:41
covid-19-biontech-teknolama-min

Sağlık Bakanlığı tarafından bugün yapılan açıklamalara göre, daha önce COVID-19 geçirenler yalnızca tek doz BioNTech aşısı olacak.

Sağlık Bakanlığı, Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından bugün alınan kararlara göre, geçmişte süre sınırı olmaksızın COVID-19 geçiren kişilerin aşılanma işleminde değişikliğe gidiliyor. Yeni değişikliğe göre daha önce hastalığı geçirenler, iki doz yerine tek doz BioNTech aşısı olacak.

Bunun yanında hem COVID-19 hastalığı geçirmiş, hem de ilk doz BioNTech aşısı olanlar, 2. aşıyı olmayacak. 2. aşı için randevusu olanların tüm randevuları iptal edildi. Bakanlığın yayınladığı mesaj şu şekilde:
COVID-19 hastalığı geçirenler için tek doz BioNTech aşısının yeterli olacağına dair Bilim Kurulu kararı gereğince ikinci doz aşı randevunuz iptal edilmiştir.

Bunun yanında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında yapılan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısında, hastalık geçirenlerin ilk 6 ay aşı yaptıramadığı belirtilmişti. Sonrasında ise 30 Haziran’da yapılan yeni toplantıda bu sınır 3 aya indirilmişti.

Peki siz Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından alınan bu karar konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla bilim haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

COVID-19 Geçirenler Yalnızca Tek Doz BioNTech Aşısı Olacak