Çin, Ülke Genelinde Binance Erişimine Engel Getirdi

31 Okunma 09 Temmuz 2021 15:25
cin-binance-engel-teknolama-min

Çin hükümeti, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance erişimine engel getirdi. Bir süredir hükümet yetkilileri, kripto para birimlerine ve borsalarına savaş açmış gibi tepki gösteriyordu. Engel kararı da bu durumu net bir şekilde destekler nitelikte oldu.

Kripto para dünyası ile bir nevi savaşa giren Çin hükümeti, attığı son adım ile radikal bir karar aldı. Çin, ülke genelinde dünyanın en büyük kripto para borsası Binance erişimine engel getirdi. Çinli kullanıcılar artık sistemi kullanabilmek için VPN gibi hizmetler kullanmak zorunda.

Bilindiği üzere Binance, Birleşik Krallık ve Kanada gibi ülkelerde de geçtiğimiz günlerde erişim engeli ile karşı karşıya kalmıştı. Çin ile birlikte bu durum çok daha ciddi bir hal aldı, zira Çin nüfusu, kripto para borsaları için büyük bir kitleye denk geliyor.

Her ne kadar Binance, Çin, Birleşik Krallık ve Kanada gibi ülkelerde erişim engeli ile karşılaşmış olsa da, kripto para borsaları şimdilik bu durumdan pek etkilenmişe benzemiyor. Kullanıcılar, VPN gibi araçlar aracılığı ile yatırımlarını takip etmeye devam ediyor.

Kripto para piyasaları, bir süredir büyük bir düşüş trendindeydi. Hatta geçtiğimiz aylarda, altcoinlerin neredeyse çoğu yarı yarıya düşüş yaşadı. Hala bu trend devam ederken, bu tarz yasaklamalar, borsayı ne şekilde etkiliyor net bir şey söylemek mümkün değil. Ancak Çin’in borsaları yasaklamasının ardından Bitcoin seviyesinde herhangi bir düşüş yaşanmadı.

Peki siz kripto para borsaları konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla kripto para haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Çin, Ülke Genelinde Binance Erişimine Engel Getirdi

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ