arama

  Çin Seddi filmi konusu nedir? Çin Seddi filmi nerede çekilmiştir?

  cin-seddi-film-teknolama-min
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İbrahim Barışan
  • Beğen
   Loading...

  Çin Seddi filmi konusu nedir? Film nerede çekilmiştir? 2016 yılında gösterime giren alternatif tarih filmi hakkında bazı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

  Çin Seddi konusu:

  Film, uzak Asya bölgesinde yaşanan fantastik bir macerayı anlatıyor. Barutu bulup Avrupa’ya götürebilmek amacı ile uzak Asya bölgesine giden bir grup maceracıyı konu alan filmdeki kahramanlarımız, bir kervan yolculuğuna koyulur. Her şey yolunda giderken önce bir çetenin, sonrasında da daha önce görmedikleri bir tip canavarın saldırısına uğrayan grupta yalnızca William Garin (Matt Damon) ve Pero Tovar (Pedro Pascal) hayatta kalır.

  Bu maceranın ardından ikili Çinli askerler tarafından yakalanır ve karşılaştıkları yaratık hakkında bilgi edinir. Edindikleri bilgiye göre karşılaştıkları yaratık, Taotie adına çok güçlü ve çok akıllı olan bir canlı olup, düzenli olarak 60 yılda bir Çin Seddi’ne saldırır. Çin de yakın zamanda gerçekleşmesi beklenen saldırı için hazırlık yapmaya koyulmuştur. Kahramanımız William, canavar kendisine saldırırken bir elini koparmayı başarmıştır ve artık Çin’e hem savunma hem de askeri olarak destek olmaya çalışır. Bu aşamada bir yandan da barutu bulup Avrupa’ya götürmeyi de dener.

  Film, insanlığın elinden çıkan en muazzam yapılardan biri olan Çin Seddi’nde geçiyor. Tamamı Çin sınırları içinde çekilmiş en yüksek bütçeli film olan Çin Seddi, 150 milyon dolara yakın bir bütçeyle çekildi.

  Çin Seddi oyuncuları:

  Oscar ödüllü, dünyaca ünlü yıldız Matt Damon’ın başrol oynadığı film, cesur bir direniş hikayesini konu alıyor. Çin Seddi filmi oyuncu kadrosunda; Matt Damon, Jing Tian, Pedro Pascal yer alıyor.

  Peki siz film hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüş ve önerilirinizi yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla sinema haberleri için sitemizi ziyaret edebilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ