arama

  Çin Koronavirüs Nedeniyle Yabancıların Ülkeye Girişini Yasakladı

  cin-koronavirüs-yasak-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Mehmet Sefa Lazoğlu
  • Beğen
   Loading...

  Çin koronavirüs nedeniyle yurt dışından gelen yabancılara geçici olarak ülkeye giriş yasağı getirdi.

  Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve tüm Dünya’ya yayılan koronavirüs yetkilileri alarma geçirmiş durumda. Çin koronavirüsün ortaya çıktığı yer olması nedeniyle koronavirüs önlemleri konusunda diğer devletlerden daha uzun süredir çalışmakta. Bir yandan virüsün yayılmasını bir yandan da ilaç ve aşı çalışmalarını sürdüren Çin’in, son dönemlerde virüsün yayılmasını kontrol altına almaya başladığını görmüştük. Öyle ki Çin ilk dönemlerde hızla artan günlük yeni vaka sayısını son dönmlerde düşürmeyi başarmıştı. Hatta yakında hayatın yakında yavaş yavaş normale dönebileceği konuşuluyordu.

  Çin tüm bu önlemler ve alınan iyi sonuçların sonrasında tekrar vaka sayısının hızlı bir şekilde artmasının önüne geçmek istiyor. Bu yüzden de yetkililer yeni bir karara imza attı. Yeni karar sonrası pazar gününden itibaren yabancılara geçici olarak ülkeye giriş yasağı getirildi.

  Çin Dış İşleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, söz konusu yasağın geçici olduğuna ve yeni tip koronavirüsü önlemek amacıyla alınan bir önlem olduğuna değinildi. Ayrıca açıklamada ikamet izni ve vize serbestisi bulunan yabancıların da ülkeye girişinin geçici olarak durdurulduğu aktarıldı.

  Yabancı ülke misyonlarında çalışanların kapsam dışında olduğu ve ticari faaliyetler, teknoloji ve enerji alanındaki işlerle ilgili ise vize başvuruları yapabileceği de aktarılan bilgiler arasında.

  Daha fazla koronavirüs haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ