Çiftlik Bank Kurucusu Mehmet Aydın ‘Tosuncuk’ Neden Teslim Oldu?

35 Okunma 04 Temmuz 2021 13:56
mehmet-aydin-neden-teknolama-min

Uzun süredir ülke dışında firarda olan, Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın ya da halk arasında bilinen adı ile Tosuncuk dün akşam saatlerinde Türkiye’ye getirildi. Brezilya’da Türkiye Başkonsolosluğu’na teslim olan Tosuncuk, neden teslim olduğu ile ilgili ilk ifadelerini verdi. Peki Mehmet Aydın neden teslim oldu?

Uzun süredir Interpol tarafından Kırmızı Bülten ile aranan Mehmet Aydın, kendi tercihi ile teslim olacağını açıkladı ve dün akşam saatlerinde Türkiye’ye getirildi. Tosuncuk, 4 gün boyunca sorgulanacak ve bu sürenin dolmasının ardından idari işlemlere başlanacak.

30 yaşındaki Mehmet Aydın, ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurma‘, ‘suç örgütüne üye olma‘, ‘taahhüt vererek toplanan varlıkları aklama‘, ‘bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle dolandırıcılık‘ ve ‘suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama‘ suçlarından yargılanacak. Bu suçlar ile birlikte toplamda 75 bin 260 yıl hapis cezası talep ediliyor.

TRT Haber tarafından paylaşılan bilgilere göre Tosuncuk, ilk ifadesinde tüm borçlarını tek tek ödeyeceğini belirtti. Ödemesi gereken borçlarının olduğu kadar, kanıtlayabileceği alacağının da olduğunu belirten Aydın, geçmişteki borçlarının da bir kısmının ödendiğini belirtti.

Aydın, ilk sorgusunda herkesin merak etti “Mehmet Aydın neden teslim oldu?” sorusunun da cevabını verdi. Belirtilenlere göre, Çiftlik Bank kurucusu bir süredir ailesi ile problem yaşıyordu ve bulunduğu yerde çok zorluklar yaşıyordu. Durum böyle olunca da teslim olmaya karar verdi.

Peki siz Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Çiftlik Bank Kurucusu Mehmet Aydın ‘Tosuncuk’ Neden Teslim Oldu?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ