e
sv

Call of Duty: Modern Warfare Boyutu Küçülüyor

call-of-duty-modern-warfare-teknolama
avatar

Mert Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Devasa dosya boyutu ile adından söz ettiren Call of Duty: Modern Warfare yeni güncelleme ile boyutunu küçültüyor.

Activision‘ın oldukça popüler ve uzun soluklu oyun serisi Call of Duty, her oyunda bizlere farklı dönemlerden farklı savaş atmosferlerini yaşatabilmeyi başardı. Özellikle grafik konusunda her yeni oyunda daha da iyiye giden seride ise yapılan tüm iyileştirmeler oyunlara dosya boyutu olarak geri döndü.

Call of Duty: Modern Warfare kapladığı alan nedeniyle oyun severleri hayal kırıklığına uğratan bir yapım olmuştu. Oyunun çıktığı dönemde 175 GB boyuta sahip olduğu paylaşılmıştı. Ancak zamanla oyuna getirilen yeni güncellemeler ile oyun 250 GB‘ı aşmış bulunuyor. Öyle ki oyunu SSD üzerinden oynamak isteyen oyun severler 250 GB bir SSD’ye oyunu sığdıramadıklarından şikayetçi.

Açıklanan yeni güncelleme ise kapladığı alandan şikayetçi olan oyunculara adeta bir ilaç gibi gelecek. PC kullanıcılarını sevindirecek açıklamaya göre oyun kısa bir süre içerisinde 1.28 kodlu yeni bir güncelleme alacak. Bu güncelleme ile oyunun boyutu daha da küçülecek.

1.28 kodlu güncelleme ile oyuncular istedikleri modlar dışındaki modları bilgisayarından kaldırabilecek. Böylelikle oyunda kullanmadığımız içerikleri bilgisayarımızda saklamamıza gerek kalmayacak. Oyundan çıkardığınız modlara göre ise geri kazandığınız depolama alanı boyutu da değişkenlik gösterecek.

1.28 kodlu bu güncelleme ile ilgili ayrıntılı bir bilgi paylaşımı ise henüz yapılmış değil. Bu güncelleme ile oyuna başka ne gibi yenilikler geleceğini şu anda bilemiyoruz.

Daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.