Call of Duty Genel Müdürü Byron Berde, Artık Battlefield için Çalışacak

26 Okunma 03 Haziran 2021 23:16
byron-berde-battlefield-teknolama

FPS oyunu dediğimizde geçmişten bu yana aklımıza gelen üç isim vardır. Bunlardan ikisi Call of Duty ve Battlefield iken, üçüncü isim Medal of Honor artık yeni oyunlar ile karşımıza çıkmıyor. Güncel bilgilere göre Electronic Arts, Battlefield oyununun başına, Call of Duty serisinin genel müdürü Byron Berde ismini getiriyor.

Yabancı kaynaklar tarafından paylaşılan bilgilere göre, Call of Duty ve Battlefield arasında çok büyük bir transfer gerçekleşti. Uzun süredir Call of Duty ismini yöneten Byron Berde, artık Battlefield ismi için hizmet edecek. Bahsedilenlere göre verilen rol ise Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü.

Bilindiği üzere Electronic Arts, 2021 yılı içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen Battlefield oyunu için son sürat çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca mobil bir Battlefield oyunu üzerinde de çalışılırken, EA tarafından yapılan bu transfer ile birlikte oyunda ne gibi değişiklikler olacak hep birlikte göreceğiz.

Call of Duty ve Battlefield isimleri, aynı kategoride oyunlar olsa da, birbirinden farklı oynanış tarzların sahip olduklarından dolayı farklı kitlelere hitap ediyor. Battlefield, çok daha büyük haritalarda çok daha yavaş bir oynanışa sahipken Call of Duty, nispeten daha küçük haritalarda çok daha hızlı bir oynanışa sahip. Şimdi ise bu iki isim arasında gerçekleştirilen transfer, iki oyunu da nasıl etkileyecek bir bilgi bulunmuyor.

Peki siz Battlefield ve Call of Duty serileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Call of Duty Genel Müdürü Byron Berde, Artık Battlefield için Çalışacak