e
sv

Cadillac Tasarımıyla Dikkat Çeken İlk Elektrikli SUV Modelini Tanıttı: Lyriq

Cadillac-LYRIQ-teknolama
avatar

Mert Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cadillac 500 km menzil sunan ve tasarımıyla oldukça dikkat çeken elektrik motoruna sahip yeni Lyriq modelini duyurdu.

Otomobil sektöründe elektrik motoruna sahip araçlara doğru eğilim sürüyor. Otomobil sektörünün geleceği olarak gösterilen elektrik motorlu araçlara bir üye daha dahil oldu. Cadillac ilk elektrik motorlu SUV modeli Lyriq ile karşımıza çıktı.

Fütüristik bir tasarıma sahip olduğu görülen araç, tasarımıyla oldukça ses getirmiş durumda. Planlamalara göre Nisan ayında tanıtılacak olan araç, koronavirüs nedeniyle tanıtımı ertelenen araçlardan biri olmuştu.

Cadillac Lyriq oldukça gelişmiş bir batarya teknolojisi ile karşımıza çıkıyor. Yetkililerin açıklamalarına göre araçta ultium batarya sistemi kullanılmakta. Bu batarya sistemi diğer sistemlere göre daha akıllı bir yapıya sahip ve kablolama benzerlerinden çok daha az olarak göze çarpıyor. 100 kWh enerji üretiminin yanı sıra Lyriq’te kullanılan batarya 150 kW’ın üzerinde hızlı şarj desteği sunuyor. Aracın tam dolu batarya ile gidebildiği menzil ise 500 km olarak açıklandı.

Aracın iç tasarımına baktığımızda ise bizleri 33 inç boyutunda oldukça büyük bir LED ekran karşılıyor. Aracın iç kısmına oldukça estetik bir hava katan bu ekranın sektörün en yüksek piksel yoğunluğuna sahip olduğu ve 1 milyardan fazla rengin gösterildiği iddia ediliyor.

Motor hakkında tüm detayları henüz açıklanmamış olan Cadillac Lyriq’in 2021 sonu veya 2022 başında yollara çıkmış olması bekleniyor.

Daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.