Bugatti En Ucuz Modelinin Üretimine Başladı: Baby Bugatti II

324 Okunma 26 Temmuz 2020 23:59
bugatti-baby-2-teknolama

Bugatti bugüne dek üretmiş olduğu en ucuz model olacak Baby Bugatti II için üretime başladığını açıkladı. Model yalnızca 500 adetle sınırlı olarak üretilecek.

Premium otomobil sınıfının güçlü temsilcilerinden Bugatti farklı bir konsept ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bugatti bilindik yüksek fiyatlı modellerinin yanı uygun fiyatlı olan yeni modeliyle dikkat çekti.

Baby Bugatti II 1920’lerde üretilen ikonik yarış arabası 1924 Type 35’in dörtte üç ölçekli bir kopyası olarak karşımıza çıkacak. Bugatti yeni modelini geçtiğimiz yıl düzenlenen Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtmıştı. Üretimine başlanan aracın yalnızca 500 adet üretileceği şirket tarafından açıklanan bilgiler arasında.

Ön siparişe açılmasının ardından sadece 3 haftada 500 adet aracın da satıldığını aktaran şirket, koronavirüs nedeniyle aracı almaktan vazgeçen müşterilerinin olduğunu ve bu sebeple birkaç aracın daha satılık konumda olduğunu açıkladı.

Baby Bugatti II Özellikleri

3 farklı model ile karşımıza çıkacak olan Baby Bugatti II, temel modelinde 1.4 kWh batarya ve kompozit gövdeye sahip. Temel modelin bir üst modeli olarak açıklanan Vitesse modeli ise 2.8 kWh batarya ve daha yüksek performans sunan donanım ile müşterilere sunulacak.

En yüksek donanıma sahip versiyonda ise şirket koleksiyon sahiplerine ulaşmayı hedefliyor. Bahsettiğimiz bu modelin adı ise Pur Sang. Vitesse modeline büyük ölçekte benzeyen aracın en önemli farklılığı olarak el ile şekillendirilmiş alüminyum gövde göze çarpıyor. Şirket yapım aşamasında her bir alüminyum gövdenin 200 saatten daha uzun sürede tamamlandığını açıkladı.

Baby Bugatti II tüm modellerinde limitli kaymalı diferansiyel ve hidrolik frenler sunuyor. Ayrıca araçta seçilebilir sürüş modları da kullanıcıların tercihine sunulmuş durumda. Bu modlar içerisinde acemi mod ile 1.3 beygir güç ile 20 km/s hıza ulaşabilirken, uzman modda ise 5.4 beygir güç ile 50 km’s hıza ulaşmak mümkün olacak. Ayrıca aracın tepe modellerinde 13.4 beygir güç seçeneği de modlar arasında yer almakta.

Tepe modellerde hız anahtarı sayesinde maksimum 70 km/s hıza ulaşmak mümkün olacak. Ayrıca araç üzerindeki kullanıcı ağırlığına bağlı olarak 6 saniyede ‘dan 60 km/S hıza ulaşabileceği vadediliyor.

Baby Bugatti II 33 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu ve belirttiğimiz gibi 500 adet üretilecek olan bu araçtan satışta bulunan yalnızca birkaç araç kaldı.

Daha fazla otomobil haberleri için sitemize abone olarak bildirimleri açabilir ve sosyal medya kanallarından bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Bugatti En Ucuz Modelinin Üretimine Başladı: Baby Bugatti II

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ