e
sv

Bu Yıl Yeni Bir Marvel Filminin Vizyona Girmeyeceği Açıklandı

571 Okunma — 27 Eylül 2020 10:32
Avengers-endgame-teknolama
avatar

Mert Mutlu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 1

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Marvel stüdyoları tarafından alınan karara göre pandemi nedeniyle bu yıl yeni bir Marvel filmi vizyona girmeyecek.

Özellikle son dönemlerde Avengers serisi ile büyük ses getiren Marvel stüdyoları, 2009 yılından bu yana her yıl bizleri yeni bir film ile buluşturmaktaydı. Ancak içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde en çok etkilenen sektörlerden biri olarak gösterilen sinema sektörü şirketleri alışkanlıklarının ve planlarının dışına çıkmaya mecbur bıraktı.

Pandemi nedeniyle birçok ülkede sinema salonları kapandı ve henüz sinema salonlarını açmayan birçok ülke bulunmakta. Bununla birlikte açık olan sinema salonlarına da insanların duydukları endişe nedeniyle pek de ilgi gösterdikleri söylenemez. Tüm bu olumsuzluklara ek olarak Marvel evreninin önemli karakteri olarak gösterilen Black Panther‘e hayat veren Chadwick Boseman‘ın kaybı da Marvel stüdyolarını bu yıl vizyona yeni bir film sokmama kararı almaya itti.

Stüdyo, geçtiğimiz yıl içerisinde yapılan etkinlikte gelecek planlarını ve yeni Marvel filmlerini bizlere tanıtmıştı. Stüdyo, yeni Marvel filmlerini ve tarihlerini bizlere “4. Evre” olarak tanıtmıştı. Tanıtılan bu filmler içerisinde bu yıl vizyona girmesi planlanan filmlerden biri de Black Widow olarak belirtilmişti.

Normal şartlarda 6Kasım 2020 tarihinde vizyona girmesi planlanan Black Widow filmi, 6 ay ertelenerek 7 Mayıs 2021 yeni vizyon tarihi olarak belirlendi. Bir diğer merakla beklenen Marvel yapımı Doctor Strange and the Multiverse of Madness filmi de 2021 yılından 2022 yılına çekilmişti.

Göründüğü üzere Marvel’ın bu yıl vizyona yeni film eklemeyecek olması önümüzdeki sene vizyona girmesi beklenen yapımların tarihini de etkilemiş durumda.

Peki siz Marvel tarafından alınan bu karar hakkında nedüşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla sinema haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.