arama

  BMW 40 bin TL’Lik Bisiklet Modelini Duyurdu: Exploro

  bmw-bisiklet-exploro-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Mert Mutlu
  • Beğen
   Loading...

  BMW yaklaşık 40 bin TL fiyatı olan Exploro adındaki bisikletini duyurdu.

  Alman otomobil devi BMW ürettiği lüks otomobil modelleriyle günümüzde adından oldukça söz ettirmekte. Ancak şirket bu sefer karşımıza yeni araç modeli ile değil alışılmışın dışında yeni bisiklet modeli ile çıkıyor. BMW yüksek performanslı şehir bisikleti için İtalyan bisiklet üreticisi 3T firması ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık sonucunda ise Exploro adı verilen şehir bisikleti ortaya çıkmış oldu.

  BMW tarafından sıcak aylar için düşünülen Exploro ‘nun en dikkat çekici özelliği ise aerodinamik yapısı. Bisikletin karbon gövdeye ve dünyanın en hafif karbon aero kranklarına sahip olduğu belirtildi. İki Fulcrum alaşımlı jant bulunan bisiklette her koşula uyum ve maksimum hız sağlamak için Schwalbe One Speed lastikler kullanılmış. Bu lastikler sayesinde zorlu zeminlerde bile bisikletin rahatlıkla kullanılabilmesi amaçlanmış. Estetik olarak da şık görünen bisikletin özel bir deri kulpu ve selesi bulunuyor. Bahsi geçen deri kulpun ve selenin markası ise Brooks.

  BMW Lifestyle Bölüm Başkanı Gaston Streiger 3T firmasının kendileri için doğru bir seçim olduğunu, 3T’nin müşterilere yüksek performanslı ve lüks konularında en başarılı şirket olduğunu belirtti.

  Exploro adındaki bu bisikletin mavi ve gri olmak üzere iki farklı renk seçeneği mevcut. 3T firmasının resmi internet sitesi üzerinden satılan Exploro’nun fiyatı ise 5.500 euro. Bu da bugünkü kur ile yaklaşık 39.700 TL yapıyor.

  Daha fazla otomobil haberleri için sitemize abone olarak bildirimleri açabilir ve sosyal medya kanallarından bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ