e
sv

Blackpink Yeni Şarkısı ile YouTube’da Yeni Bir İzlenme Rekoru Kırdı

blackpink-teknolama
avatar

Mehmet Sefa Lazoğlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Blackpink grubu yeni şarkısını yayınlamasının ardından YouTube’da 24 saat içinde en çok izlenen video olma rekorunu kırdı

Dünya genelinde gittikçe yaygınlaşan Güney Kore pop müzik kültürü birçok başarılı müzik grubunu hayatımıza soktu. K-pop olarak anılan 30-40 yıllık bir geçmişe sahip olan bu müzik kültürü yepyeni bir müzik endüstrisi oluşturmuş durumda. K-Pop müzik kültürünün üyeleri bu yeni kültürü tüm dünyaya tanıtma noktasında ise oldukça başarılı oldular. Dünya’nın birçok noktasında fan grupları ile destekler gören gruplar ayrıca sanal ortamda da birçok rekorun sahibi konumundalar.

Son olarak K-Pop müzik kültürünün sevilen müzik gruplarından BTS’in sahip olduğu ilk 24 saatte YouTube üzerinde en çok izlenen video olma rekorunu yine bir başka başarılı K-Pop grubu kırdı. Yaklaşık bir yıl önce BTS tarafından kırılan bu rekor, Blackpink’in yeni şarkısı ile kırılmış oldu. Blackpink yeni şarkısını 24 saat içerisinde 80 milyondan fazla dinletmeyi başararak bu alanda kırılması güç bir rekorun da sahibi oldu.

Blackpink’in rekoru kırdığı parçasının adı ise How You Like That? müziğin yanı sıra renkli ve ilgi çekici bir de klibe sahip olan şarkı bu sayede gördüğü ilgiyi daha da arttırdı. Oldukça göz alıcı renklere dtaylara sahip olan klip mekanları insanların klibi ardı ardına seyretmelerine neden oldu. Ayrıca şarkının yeni bir rekora sahip olmasının ardında karantina sürecinin de etkisi olduğu düşünülüyor.

Daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.