e
sv

Blackmagic, 12K Çözünürlükte Kayıt Yapabilen Yeni Kamerasını Tanıttı

Blackmagic-Ursa-mini-Pro-12K-teknolama
avatar

Mert Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sinema endüstrisinin popüler markası Blackmagic, 12K çözünürlükte video kaydı yapabilen Ursa Mini Pro 12K profesyonel kamerasını tanıttı.

Teknoloji ve buna bağlı olarak görüntü kalitesinin hızla geliştiği bu dönemlerde, firmaların birbirleriyle olan rekabeti de hiç olmadığı kadar kızıştı. Akıllı telefonlarda şahit olduğumuz kamera çözünürlüğü yarışı, özellikle sinema sektörü için bambaşka bir boyuta taşınmış görünüyor.

Görüntü çözünürlükleri konusunda büyük bir rekabet içerisinde olan profesyonel kamera sektörü ise yeni ürünleriyle izleyicilere üst düzey seyir zevki sunmayı amaçlıyor. Sinema sektöründe adını oldukça sık duyduğumu RED markası ile büyük bir rekabet içerisinde olan Balckmagic ise sektörde ne kadar iddialı olduğunu son ürünüyle gösterdi.

Şirket Ursa Mini Pro 12K modeli ile kullanıcısına 12K çözünürlükte video kaydetme özelliği sunuyor. Çözünürlük konusunda çıtayı oldukça yükselten kamera 60 fps hızında görüntü kaydı yapabiliyor. Cihaz 14 dinamik aralık duraklı olarak her karede 80 MP çözünürlükte RAW fotoğraflar çekebiliyor.

Ayrıca Ursa Mini Pro 12K, yüksek çözünürlüğün yanı sıra kullanıcıya daha düşük çözünürlüklü seçenekler de sunuyor. Cihaz ile 8K çözünürlük ve 110 fps hızında ya da 4K çözünürlük ve 220 fps hızında kayıt yapmanız da mümkün. Cihaz 4 inç boyutundaki dokunmatik ekranı sayesinde kullanıcısına oldukça rahat ve fonksiyonel bir kullanım sunuyor. Ayrıca Android ve iOS üzerinden kontrol etmemizin mümkün olduğu cihazın yanında değiştirilebilir lensler de kullanıcıya sunuluyor.

Blackmagic Ursa Mini Pro 12K fiyat etiketi ise 9995$.

Daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, ayrıca sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.