Black Widow, Türkiye’de Gişe Lideri Oldu

28 Okunma 13 Temmuz 2021 14:13
black-widow-gise-teknolama

Türkiye’de sinemalar, henüz geçtiğimiz hafta açılmıştı. Sinemaların açılması ile birlikte vizyona giren Hızlı ve Öfkeli 9 çok büyük bir ilgi çekmeyi başardı. Ancak uzun bir zamanın ardından vizyona giren ilk Marvel filmi olan Black Widow, Türkiye’de gişe lideri olmayı başardı.

Marvel Sinematik Evreni, dünyada görülmüş en büyük kitleye sahip kurgu dünyalardan birisi olarak nitelendirilebilir. Bu ilgi, yapımcılar için de inanılmaz bir gelir kaynağı haline dönüştü. 25’ten fazla filmi olan MCU, Black Widow ile tekrar karşımıza çıkıyor. Marvel Sinematik Evreni’nin Türkiye’de azımsanmayacak derecede hayranı var. Zira bu durumu Black Widow filminin hızlıca gide lideri konumuna gelmesinden görebiliyoruz.

Henüz geçtiğimiz Cuma günü vizyona giren Black Widow, ilk haftanın ardından Türkiye’de 100.000’e yakın kişi tarafından izlendi. Bu durum elbette sıradan dönemlere göre az ancak pandemi döneminde çok iyi bir sayı denilebilir. Film, yalnızca ilk hafta Türkiye’den 2.500.000 TL’ye yakın bir miktarda hasılat elde etti.

Hızlı ve Öfkeli 9 ve Black Widow dışında sinemalarda ilgi gören bir diğer seçenek ise Korku Seansı 3 oluyor. Korku filmleri arasında en ilgi çeken serilerden birisi olan Korku Seansı, Türkiye’de de yüksek ilgi görüyor.

Peki siz Marvel Sinematik Evreni ve Black Widow gişe filmi hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla sinema haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Black Widow, Türkiye’de Gişe Lideri Oldu

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ