Bitcoin ve Kripto Para Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

327 Okunma 07 Nisan 2021 21:06
kripto-para-teknolama-min

Bitcoin alırken nelere dikkat edilmeli?

13 Mart 2020 3600 dolar olan Bitcoin, 13 Mart 2021’de 62.000 dolar oldu ve yeni bir rekor kırdı. Aradan geçen bir sene içerisinde değerini 15 kat artan en büyük kripto para yatırımcıların ve para kazanmak isteyen insanların da merak ettiği bir durum haline geldi. Tabi fiyat artışı meydana gelince kripto para yatırımcılarının sayısı da arttı. Diğer yandan sorulan sorulardan bir tanesi de Bitcoin alırken nelere dikkat edilmeli sorusu oldu. Bitcoin alırken dikkat etmeniz ilk durum kripto para borsalarıdır. En önemli noktalardan birisi olan borsalar için https://15sey.com/en-iyi-bitcoin-sitesi-guvenilir-bitcoin-borsasi/ bağlantısını kullanabilirsiniz.

Kripto Para Borsası / Bitcoin Sitesi

Bitcoin alırken dikkat etmeniz gereken ilk durum yukarıda da dediğimiz gibi kripto paraları alıp satabileceğiniz borsadır. Belki de yatırımcılar için en önemli durum budur. Peki neden?

Kripto para alacağınız borsanın güvenilir olması gerekir. Sonuçta yatırımcılar borsada binlerce, yüzlerce, milyonlarca ve belki de milyarlarca dolar değerinde kripto para tutacak. Paranızın bilinen, güvenilen ve milyonlarca kullanıcısı olan bir borsada olması yatırımcıların rahatlığı açısından çok önemli olacaktır.

Diğer yandan kripto para borsalararının kullanımı da kolay olmalıdır. Bir kripto para borsasında nasıl hesap açılır sorusunun yanıtı için ise bitcoin hesap açma içeriğini okuyabilirsiniz.

Diğer yandan kripto para borsasının listelediği, yani alım ve satım yapmasına olanak tanıdığı kripto paraların sayısı da çok önemlidir.

Sonuçta Kripto para piyasası sadece Bitcoin’den oluşmuyor. Yatırımcılar Bitcoin haricindeki diğer kripto paraların yükselişinden ya da düşüşünden kazanç elde etmek isteyecekir.

Peki dikkat etmeniz gereken diğer nokta nedir? Elbette para yatırma ve para çekme işlemleri!

Bu noktada da borsanın size kolaylık sunması gerekiyor. Nasıl yani? Mesela dünyanın ilk kripto para borsalarından birisi olan BtcTurk’ün çeşitli bankalarla yaptığı anlaşma sayesinde, paranızı havale ve EFT şeklinde transfer edebiliyorsunuz.

Bu noktada Binance’den bahsetmemek olmaz. Binance’in sağladığı kolaylıkla da kredi kartı veya banka kartınızla kripto para alım satımı yapabiliyorsunuz. Binance konusunda söylememiz gereken bir diğer nokta da Binance’in de Türk bankaları ile anlaşması olduğu. Ancak bu Binance TR anlaşması. Eğer Binance Global’i kullanıyorsanız, paranızı önce Binance TR’ye transfer etmelisiniz. Ancak Papara hesabınız varsa, Binance Global de sizin için bir seçenek olabilir.

Peki siz kripto paralar konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla kripto para haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Bitcoin ve Kripto Para Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ